5% subsidētās enerģijas nodokļa likme šobrīd tiek piemērota jau 74 komersantiem

Pēdējās nedēļas laikā Ekonomikas ministrija ir saņēmusi informāciju par 26 komersantu atbilstību 5% subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) likmes piemērošanas kritērijiem. Līdz ar to samazinātā SEN likme 5% apmērā šobrīd tiek piemērota jau 74 komersantiem un attiecīgi to 104 koģenerācijas stacijām.

Ekonomikas ministrija aicina arī turpmāk tos komersantus, kuru elektrostacijas atbilst Subsidētās elektroenerģijas likuma 5.panta trešajai daļai, proti, ražo elektroenerģiju augstas efektivitātes koģenerācijas stacijā ar uzstādīto elektrisko jaudu līdz 4MW vai atjaunojamo energoresursu stacijās bez jaudas ierobežojuma un kuri vismaz 70 procentus no koģenerācijas procesā iegūtās siltumenerģijas nodokļa maksātājs taksācijas gada laikā pārdod kā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas licencēts siltumapgādes pārvades vai sadales komersants vai nodod citam regulatora licencētam siltumapgādes pārvades vai sadales komersantam vai pašvaldībai, kas sniedz centralizētās siltumapgādes pakalpojumus, vērsties Ekonomikas ministrijā ar apliecinājumu par faktiskās situācijas atbilstību iepriekš minētajam, pievienojot šāda fakta apliecinošus dokumentus, un lūgumu piemērot un iekļaut reģistrā informāciju par 5% piemērojamo nodokļa likmi.

Ekonomikas ministrija informē, ka SEN likmes tiek noteiktas atbilstoši Subsidētās elektroenerģijas nodokļa likumā un MK 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1521 „Noteikumi par subsidētās elektroenerģijas nodokļa piemērošanu” noteiktajiem kritērijiem.

Augstākā SEN likme – 15% – noteikta elektroenerģijas ražošanai no dabasgāzes, savukārt elektroenerģijas ražotājiem no atjaunojamiem resursiem nodokļa likme ir 10 %.

 

Preses relīze: “5% subsidētās enerģijas nodokļa likme šobrīd tiek piemērota jau 74 komersantiem”, Ekonomikas ministrija, publ. 19.02.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33858&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *