Slīteres nacionālajā parkā top uzlabots dabas izglītības centrs

Ar Samsung atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde pilnveidos Šlīteres bākas namiņa dabas izglītības centru. Mūsdienīgs aprīkojums un prezentācijas tehnika dos iespēju parka speciālistiem vadīt aizraujošas dabas izziņas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šim mērķim ziedoti 2% no pārdoto Samsung UHD televizoru ieņēmumiem.

„Plānotie izglītības centra uzlabojumi dos iespēju bērniem un pieaugušajiem kopā ar parka speciālistu mūsdienīgā veidā izzināt Slīteres nacionālā parka dabas bagātības. Ir daudz interesantāk un arī vieglāk apgūt dažādas izzinošas tēmas, ja tās tiek pasniegtas, apvienojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan spēļu elementus,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes direktore Sandra Bērziņa.

Slīteres nacionālā parka Šlīteres bāka un tās teritorija kalpo dabas izglītības mērķiem kopš 2002. gada, kad komplekss nonāca parka rīcībā un kļuva pieejams apmeklētājiem. Šlīteres bākas namiņā jau iebūvēts unikāls objekts – dobumaina dižozola makets dabiskā lielumā, kas palīdz ieraudzīt un izprast, cik nozīmīgi šādi koki ir dabas daudzveidībai.

Slīteres nacionālais parks dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajiem augiem un 60% Latvijas sūnu sugu. Te sastopami nelieli, cilvēkam maz pazīstami, reti sastopami dzīvnieki, kā smilšu krupis, sila ķirzaka, spožais praulgrauzis, lielais dižkoksngrauzis. Te dzīvo arī mežu „karalis” lūsis, ūdeņu saimnieks ūdrs un lielākais no meža putniem – mednis.

 

Raksts: “Slīteres nacionālajā parkā top dabas izglītības centrs”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 20.02.2014

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1711/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *