Silava līdzdarbosies “Intelligent Energy – Europe” projektā SRCPlus

Saskaņā ar 2014. gada februārī parakstīto līgumu (Nr. IEE/13/574/SI2.675729), darbu uzsāk Eiropas Komisijas programmas “Intelligent Energy – Europe” (IEE) (http://ec.europa.eu/energy/intelligent/) finansēts projekts “Short Rotation Woody Crops (SRC) plantations for local supply chains and heat use (SRCPLUS)”, kurā kā partneri no Latvijas darbosies LVMI “Silava” un uzņēmums “Ekodoma”. Projekta vadošais partneris – Vācijas uzņēmums “Wirtschaft und Infrastruktur GMBH & Co Planungs-KG”, citi partneri – uzņēmumi, pašvaldības un zinātniskās institūcijas no Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Čehijas Republikas, Maķedonijas, Zviedrijas un Vācijas. Projektu plānots realizēt 3 gados.

SRCplus mērķis ir atbalstīt un paātrināt īscirtmeta koksnes vietējās piegādes ķēžu attīstību, īstenojot dažādus kapacitātes paaugstināšanas pasākumus un galveno iesaistīto personu, uzņēmumu reģionālās mobilizācijas aktivitātes.

Viens no 7 projekta mērķa reģioniem ir Vidzeme, pārējie – Augšbavārija Vācijā, Osječko-Baranjska un Vinkovačko-Srijemska Horvātijā, Francijas Rhone-Alps, Čehijas Zlin, Kentriki Makedonia Grieķijā un Prespa Maķedonijā. Vidzemes reģionā tiks realizēti pasākumi projekta mērķa grupām – zemniekiem, zemes īpašniekiem un maza un vidēja izmēra šķeldas lietotājiem – reģionālā potenciāla mobilizēšanai un kapacitātes uzlabošanai projekta mērķa sasniegšanas jomā.

 

Raksts: “LVMI Silava – partneris ES programmas „Intelligent Energy – Europe” projektā SRCPlus”, LVMI Silava, publ. 06.03.2014

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/349

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *