Koka grīdu ražotājs “Riga Parket” apņēmies kāpināt apgrozījumu par 20 – 30%

Lielākā daļa Riga Parket grīdas dēļu nonāk eksporta tirgos – Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Francijā. «Mērķtiecīgi pievērsāmies eksportam 2006. gadā, un «taustāmi rezultāti» ārvalstu tirgos parādījās 2008. gadā. Eksporta uzsākšana veiksmīgi sakrita ar krīzes iestāšanos Latvijā, un palīdzēja iet uz priekšu recesijas laikā. Latvijā tobrīd tirgus «krita», bet eksporta tirgus palīdzēja turpināt iesākto,» stāsta Mārtiņš Eglītis, Riga Parket valdes loceklis un līdzīpašnieks.

Riga Parket pērn veica investīcijas – ražošanas procesa efektivizēšanā ieguldīti ap 230 tūkstoši eiro. Lielākajai daļai investīciju piesaistīts arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums. Ozolkoka grīdas dēļu ražošana prasa salīdzinoši lielus kapitālieguldījumus, jo ražošanas un realizācijas cikls no apaļoka iegādes līdz gatavam grīdas dēliem, kurš piegādāts klientam, svārstās no četriem līdz sešiem mēnešiem. Šāda biznesa nodrošināšanai nepieciešami apmēram 1,5 miljoni eiro. Tāpat ir regulāri jāveic modernizāciju un jādomā, kā efektivizēt ražošanu, stāstīja uzņēmuma valdes loceklis. Vidēji gadā Riga Parket tiek saražoti aptuveni 40 tūkstoši kvadrātmetru parketa, vidēji mēnesī – aptuveni 3 – 3,5 tūkstoši kvadrātmetru koka grīdas dēļu, zināja stāstīt M. Eglītis. Kopumā uzņēmuma darbības laikā pašu spēkiem ieklāti vairāk kā 120 tūkstoši kvadrātmetru masīvkoka dēļu, kas salīdzināms ar parketu, kas būtu nepieciešams 20 Gaismas pilīm, pauda M. Eglītis.

Salīdzinot ar nozares lielajiem spēlētājiem Eiropā, Riga Parket apgrozījums ir aptuveni trīs četras reizes mazāks (1,3 miljoni eiro gadā), pauda uzņēmuma valdes loceklis. Šogad un nākamgad uzņēmums apņēmies augt par 20 – 30%, īpaši pievēršoties Vācijas tirgus iekarošanai, kā arī audzējot apjomus Skandināvijas valstīs. Runājot par nākotni, uzņēmuma īpašnieki ir pārliecināti par nozares attīstību, jo, lai arī tendences un klientu vēlmes dažādās valstīs atšķiras, visus tirgus vieno pieaugoša interese par dabīgu materiālu, stāsta M. Eglītis.

 

Raksts: Kā top?: Parketa dēļi Riga parket ražotnē, Gunta Kirsiša, publ. 07.03.2014

Avots: http://www.db.lv/foto-video/foto-stasts/ka-top-parketa-deli-riga-parket-razotne-410970

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *