Uzņēmēji biznesa atbalstam un inovācijām varēs pretendēt uz 4,4 miljardiem eiro

Arvien skaidrāk iezīmējas ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā gaidāmās aktivitātes. Kohēzijas politikas mērķu īstenošanai Latvijai jaunajā periodā būs pieejami 4,4 miljardi eiro ESF, ERAF un Kohēzijas fonda līdzekļu. Pašreizējais naudas sadalījums liecina, ka lielāku daļu laukiem paredzētās naudas plānots ieguldīt saimniecību modernizācijā un vides pasākumos. Uzņēmējdarbības veicināšanai līdzekļi koncentrēti inovācijās un mazo un vidējo uzņēmēju konkurētspējas veicināšanā.

Inovācijas un uzņēmējdarbības sekmēšanai kopumā turpmākajos septiņos gados plānots ieguldīt 528 milj. eiro. No tiem 430 milj. eiro paredzēts ieguldīt Ekonomikas ministrijas (EM) kompetencē esošajās jomās, tostarp 193,5 milj. eiro – inovācijas attīstībai un 237,1 milj. eiro – mazo un vidējo komersantu attīstībai un tālākai izaug- smei, informē EM. Kā galvenie investīciju virzieni definēti atbalsts inovācijas attīstībai un uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī finansējuma pieejamības nodrošināšana komersantiem eksporta kapacitātes un konkurētspējas stiprināšanai.

 

Raksts: Uzņēmēji biznesa atbalstam un inovācijām varēs pretendēt uz 4,4 miljardiem eiro, Dienas Bizness, publ. 20.03.2014

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *