Šā gada februārī Latvijas meža nozares produkcijas eksporta vērtība pieaugusi par 26%

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, arī šā gada februārī Latvijas meža nozares eksports attiecībā pret iepriekšējo mēnesi nedaudz samazinājās, kopējai produkcijas vērtībai sastādot 156,7 miljonus eiro. Tomēr, raugoties gada griezumā, eksporta vērtība pieaugusi par 26%, liecina ZM Meža departamenta apkopotie CSP dati.

Zāģmateriālu eksports, kas veido lielākos ienākumus koksnes un tās izstrādājumu grupā, šā gada februārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februārī palielinājās par 36,5%. Tāpat ievērojami – par 57,2% audzis profilēto zāģmateriālu un nedaudz – par 4,5% – arī saplākšņu eksports. Kurināmās koksnes eksporta vērtības pieaugumu 27% apmērā sekmējis lielāks granulu eksports, kas šā gada februārī sasniedzis 16,2 miljonus eiro (+62%). Tajā pašā laikā malkas eksports sarucis par teju 19% un šķeldu un skaidu eksports – par 30%, kas skaidrojams ar šo resursu plašāku patēriņu un pārstrādi vietējā tirgū.

Apaļo kokmateriālu segmentā lapkoku papīrmalkas eksporta samazinājumu 31% apmērā kompensēja par 16% lielāks skujkoku papīrmalkas eksports. Savukārt skujkoku zāģbaļķu eksports no Latvijas februārī samazinājās, – par 21% salīdzinājumā ar 2013.gada februāri un par 47% – salīdzinājumā ar šā gada janvāri, apliecinot pietiekami augsto pieprasījumu pēc šiem resursiem pašmāju tirgū. Procentuālā izteiksmē visstraujāko kāpumu gada griezumā uzrāda koka būvkonstrukciju eksports – par 124,4%.

2014.gada pirmo divu mēnešu laikā meža nozares produkcija no Latvijas eksportēta kopumā 324,3 miljonu eiro vērtībā, kas salīdzinājumā ar pērn šajā pašā laikā sasniegto ir par 35,2 miljoniem eiro jeb 12,2% vairāk.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *