SIA “Krauzers” apgrozījums mežizstrādē pērn sarucis par 9%

SIA Krauzers savā iesniegtajā gada pārskatā ziņo, ka aizvadītajā gadā uzņēmuma apgrozījums mežizstrādē samazinājies par 9%. Skaidrojot radušos situāciju, uzņēmuma vadība norāda, ka 2013.gada sākumā bijis vērojams būtisks mežizstrādes apjoma pieaugums, taču gada vidū tas samazinājies. Apjomu samazināšanos ietekmējusi mazāk vērtīgā materiāla, t.i., papīrmalkas, straujā cenu pazemināšanās un pieprasījuma kritums, kā rezultātā no privātā sektora vairs nav bijuši piedāvājumi augošu koku pirkšanai. Tāpat mežizstrādes nozari ietekmējuši laikapstākļi, kas pārskata beigās nav bijuši paši labvēlīgākie.

Atšķirībā no mežizstrādes, pārējās SIA Krauzers pārstāvētajās nozarēs pērn bijis vērojams apgrozījuma palielinājums: šķeldas ražošanā neto apgrozījums pieaudzis par 14%, sagatavotās malkas realizācijā – par 17%, auto apkopes servisā – par 12%.

2013.gadā SIA Krauzes apgrozījums bija 12,083 milj.EUR (8,492 milj.Ls), pēc nodokļu nomaksas gūstot 375,5 tūkst.EUR (263,9 tūkst.Ls) peļņu. Lielāko daļu jeb 71,37% no kopējā uzņēmuma apgrozījuma pērn veidojuši ieņēmumi no tirdzniecības ar kokmateriāliem, savukārt vēl 16,37% – ieņēmumi no kokmateriālu transporta pakalpojumiem. 2014.gadam SIA Krauzers galvenais mērķis ir palielināt ražošanas un pārdošanas apjomus visās nozarēs, vienlaicīgi palielinot arī peļņas rādītājus.

 

Raksts: SIA Krauzers apgrozījums mežizstrādē pērn sarucis par 9%, Klientu portfelis, publ. 16.04.2014

Avots: https://www.klientuportfelis.lv/lv/jaunumi/2432/sia-krauzers-apgrozijums-mezizstrade-pern-sarucis-par-9

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *