“Metsä Group” plāno Somijā uzbūvēt nākamās paaudzes bioproduktu ražotni

“Metsä Group” koncerna struktūrvienība “Metsä Fibre” Somijas centrālajā daļā uz esošās koncerna rūpnīcas bāzes Ānekoski pilsētā plāno uzbūvēt jaunu bioproduktu ražotni, ieceres īstenošanā ieguldot aptuveni 1,1 miljardu eiro, kas tādējādi kļūs par lielāko investīciju projektu visā Somijas meža nozares vēsturē. Plānots, ka jaunā rūpnīca, ar celulozes ražošanas jaudu 1,3 miljoni tonnu gadā, darbu varētu uzsākt 2017.gadā. Koncerna paziņojumā atzīmēts, ka šī pasaules mērogā būs pirmā nākamās paaudzes bioproduktu ražotne, kurā koksne efektīvā procesā tiks pārveidota plaša sortimenta tālākapstrādes produktos. Papildus augstas kvalitātes celulozei jaunajā rūpnīcā tiks ražota arī bioenerģija un dažādi biomateriāli.

Kā uzsvēris Metsä Group prezidents un izpilddirektors Kari Jordans (Kari Jordan), šī būs efektīvākā un modernākā bioproduktu ražošanas rūpnīca visā pasaulē. Pieaugošais pieprasījums pēc augstas kvalitātes skujkoku celulozes ir galvenais šī investīciju projekta īstenošanas dzinulis, un koncerna mērķis ir nostiprināt savas vadošās pozīcijas tirgū. Tāpat investīciju projekts sekmēs koncerna struktūrvienības Metsä Fibre attīstību un ilgtermiņā uzlabos tās rentabilitāti. Galīgo lēmumu par projekta īstenošanu ietekmēs gaidāmais ietekmes uz vidi novērtējums, ekonomikas attīstība pasaulē un jo sevišķi Āzijas valstīs, tirgus attīstības prognozes un lēmumi saistībā ar, piemēram, koksnes piegādi, dažādām atļaujām un loģistiku.

Jaunajā rūpnīcā koncerns plāno pārstrādāt galvenokārt vietējas izcelsmes koksnes resursus. Paredzēts, ka koksnes šķiedru patēriņš līdz ar šīs rūpnīcas atvēršanu Somijā palielināsies par aptuveni 4 miljoniem kubikmetru (~10%) gadā. Skujkoku koksnes ikgadēji izcērtamais apjoms valstī līdz ar to varētu palielināties par aptuveni 7 milj.m3 gadā un bērza koksnes apjoms – par 4 milj.m3.

Metsä Fibre bioproduktu rūpnīca palīdzēs Somijai sasniegt uzstādītos mērķus atjaunojamās enerģijas jomā, palielinot atjaunojamo energoresursu patēriņa īpatsvaru energobilancē par aptuveni 2%. Turklāt jaunajā rūpnīcā netiks izmantots fosilais kurināmais – visa nepieciešamā enerģija tiks ražota no koksnes. Tas nozīmē, ka visi koksnes pārstrādes laikā radušies atlikumi tiks 100% izmantoti.

 

Raksts: Metsä Group plans to build a next-generation bio-product mill in Finland, Metsä Group, publ. 23.04.2014

Avots: http://irnordic.nasdaqomx.com/ir/modules/J16V2FU614917R6EL355B?iframe=true

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *