Meža diena “Nāc līdzi, ejam mežā!” veiksmīgi aizvadīta

Š.g. 25.aprīlī, pirms Lielās talkas, slēpošanas un biatlona centrā Priekuļos notika Latvijas Meža diena, kuras ietvaros norisinājās vērienīgs SIA „Metsa Forest Latvia” un Priekuļu novada pašvaldības organizēts pasākums skolēniem, meža īpašniekiem un ikvienam interesentam – “Nāc līdzi, ejam mežā!”.

Visas dienas garumā 15 interesantās meža pieturās kopīgi ar nozaru speciālistiem bija iespēja uzzināt ko jaunu vai labi piemirstu par mežu un ar to saistītu tematiku.

Dabas aizsardzības pārvaldes, Gaujas nacionālā parka fonda un projekta „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” jeb „Cilvēki ar dabu” speciālisti piedāvāja dažādas izglītojošas aktivitātes radošajā darbnīcā „Mācāmies dabā”.

Pasākumā piedalījās un radošās darbnīcas apmeklēja 960 dalībnieku no dažādām Vidzemes  izglītības iestādēm, kā arī vairākas skolas bija ieradušas no Rīgas un pat no Tukuma. Visi skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi ar interesi risināja dažādus uzdevumus, lai iepazītu dabas un meža vērtības un daudzveidību. Mazākie dalībnieki kārtoja puzles, kamēr pedagogiem tika sniegta informācija par projekta aktivitātēm un dabas izglītības centru piedāvājumu un iespējām. Plašajā darbnīcu piedāvājumā ikviens dalībnieks varēja  uzzināt par meža audzēšanu, kopšanu, par kokiem, augiem, dzīvniekiem mežā, iepazīt kokus, veidot meža kino, parunāties ar ķērpīti, Izmērīt koku, Orientēties mežā, spēlēt meža spēles, iepazīties ar arboristiem un  atpūsties pie ugunskura, savukārt Cēsu TIC iepazīstināja  ar  tūrisma un atpūtas iespējām Gaujas NP Cēsu apkārtnē.

 

Raksts: “Meža diena „Nāc līdzi, ejam mežā!” veiksmīgi aizvadīta”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 30.04.2014

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *