Aizvadītas ikgadējās Slīteres Ceļotāju dienas

Aizvadītās nedēļas nogalē, 31. maijā un 1. jūnijā Dundagas novadā jau piekto reizi notika Slīteres Ceļotāju dienas, kuru devīze bija „Caur Undžavas mežiem pie lībiešiem”. Par Undžavas mežiem Dundagas pusē izsenis dēvē grūti caurejamu mežu, kas stiepjas no Šlīteres Zilo kalnu kraujas līdz pat jūrai, kuras krastā virknējas senie lībiešu zvejniekciemi, tostarp Mazirbe – šo svētku centrs. Svētkus, apvienojot spēkus un prasmes, rīko Dabas aizsardzības pārvalde, Dundagas novada pašvaldība, ar dabu, tūrismu un kultūru saistītās vietējās organizācijas, kā arī tūrisma uzņēmēji.

Slīteres nacionālā parka daba un lībiešu kultūras mantojums ir Dundagas novada vērtības, kas ir unikālas ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Lai šīs vērtības parādītu apmeklētājiem, Slīteres Ceļotāju dienu programmā bija 14 dažādi dabas un kultūras pārgājienu maršruti, 3 velomaršruti, viens laivošanas maršruts, 9 radoši izzinošās darbnīcas, 8 apskates objekti un 6 vietējo gardumu degustācijas punkti.

Sevišķu pieskaņu Slīteres Ceļotāju dienām piešķīra pārgājieni dabā kopā ar pieredzējušiem dabas pētniekiem. Liels pieprasījums šoreiz bija pārgājienam pa Zartapu gravu kopā ar ģeologu Daini Ozolu, kā arī pārgājienam „Pa vilka pēdām” kopā ar zoologu Vilni Skuju. Tikai paši drosmīgākie devās orientēšanās trasē, ko veidoja entomologs Kristaps Vilks. Arī mazāk grūti, īsāki pārgājieni pa jūras piekrasti un Mazirbes Balto kāpu zinošu gidu pavadībā raisīja interesi.

 

Raksts: “Aizvadītas ikgadējās Slīteres Ceļotāju dienas”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 04.06.2014

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1804/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *