Uzsākta Koka arhitektūras centra Kalnciema kvartāls izveide

Kalnciema kvartāls ir uzsācis ēkas Kalnciema ielā 33, nr.2, Rīgā, renovācijas darbus. Tā ir pēdējā no Kalnciema kvartāla sešu ēku kompleksā ietilpstošajām mājām, kura pacietīgi gaidīja savu kārtu renovācijas darbiem, informēja Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Ēkas renovācijas darbu pasūtītāja – SIA Kalnciema kvartāls, būvdarbu veicēja SIA Koka Rīga, kopējā summa apmēram 185 000 eiro, no kuriem 50 % līdzfinansē ERAF. Koka ēka atrodas krustojumā pie Kalnciema un Melnsila ielām un ar garenfasādi orientēta pret Melnsila ielu, veidojot vienotu ielas apbūves ansambli ar esošajām kvartāla ēkām. Nams sākotnēji celts 1895.gadā un vēlāk pārbūvēts 1930.gadā. Pašlaik uzsāktie renovācijas darbi paredz ēkas saudzīgu atjaunošanu pēc tradicionālās amatniecības metodēm, saglabājot ēkas esošo apjomu un fokusējoties uz fasādes un iekštelpu sakārtošanu, skaidroja U. Meiberga. Darbus plānots pabeigt līdz 2015.gada otrajam ceturksnim.

Jaunatklātajā ēkā tiks izveidots Koka arhitektūras centrs Kalnciema kvartāls, kas nodrošinās publiskas funkcijas un būs atvērts Latvijas iedzīvotājiem, kā arī ārvalstu tūristiem, ar mērķi popularizēt Pārdaugavas un Latvijas koka arhitektūru. Praktisko darbnīcu, lekciju, prakses darbu un ekskursiju formā sabiedrība tiks informēta un izglītota par koka ēku saglabāšanu, kultūrvēsturisko vērtību, apsaimniekošanu un atjaunošanu.

Renovācijas darbi noris ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, darbības programmas Infrastruktūra un pakalpojumi aktivitātes Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā ietvaros.

 

Raksts: “Kalnciema kvartāla ēku par 185 tūkstošiem renovēs SIA Koka Rīga”, db.lv, publ. 16.06.2014

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *