Jaunas iespējas augstas pievienotās vērtības investīcijām

Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas ceturtajā kārtā pieejamais publiskais finansējums sasniegs 67,3 miljonus eiro. Finansējuma apmērs mainīts, ņemot vērā brīvos līdzekļus citās programmās un šās programmas popularitāti uzņēmēju vidū. Tā, piemēram, programmas 4.kārtā iesniegto projektu apjoms 2,6 reizes pārsniedza pieejamo finansējumu, bet aktivitātē ‘Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai’ palicis neizmantots virssaistību finansējums. Pārdali atbalstījusi Ministru kabineta komiteja, bet šodien, 17.jūnijā, par to lems valdībā.

Par aktivitāti, kam finansējumu pārdalīt, izvēlēta augstas pievienotās vērtības investīciju programma, kuras mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību. Programmas 4.kārtā, kura noslēdzās aprīļa otrajā pusē, tika saņemti 157 projektu iesniegumi par 112,7 miljoniem eiro, savukārt projektu īstenošanai bija pieejami 42,42 miljoni eiro. No dokumentiem secināms, ka darbības modernizācijai finansējums tiks pārdalīts no vairākiem avotiem.

Jāpiebilst, ka iepriekš Ekonomikas ministrija plānoja, ka programmas 4.kārtā tiks atbalstīti vismaz 19 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz 51 miljons eiro.

 

Raksts: “Jaunas iespējas augstas pievienotās vērtības investīcijām”, Zanda Zablovska, publ. 17.06.2014

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.114 (4748)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *