Pirmoreiz Ogres tehnikumu absolvē koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotāji

Jūnija pēdējā nedēļā Ogres tehnikumā (OT) valdīja patīkams satraukums, jo ceturto kursu audzēkņiem pienācis mācību laika atbildīgākais brīdis – kvalifikācijas eksāmeni. 25.jūnijā kvalifikācijas eksāmenu kārtoja topošie koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotāji, būvgaldnieki, elektroniķi, mežsaimniecības tehniķi, meža mašīnu operatori un mehāniķi, elektroniķi, grāmatveži un lietveži.

Pirmoreiz kvalifikācijas eksāmenu komisijas priekšā savus darbus prezentēja seši topošie koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotāji. Jau pirms tam OT tehnikuma ēkā Upes prospektā 16 bija apskatāma audzēkņu darbu parāde, kas vairāk gan līdzinājās izstādei. Helmūts Bērziņš izgatavojis Bīdermeijera stila kumodi, kas paredzēta vērstpapīru vai sīklietu glabāšanai, un krēslu. Arī Mārtiņš Krūmiņš savu kumodi veidojis Bīdermeijera stilā. Savukārt Deniss Krasovskis izgatavojis rakstāmgaldu klasiskajā stilā, kas raksturīgs 18.gadsimta Anglijai. Visas minētās mēbeles ceļos uz to izgatavotāju mājām.

Vairāku valsts mēroga kokapstrādes konkursu dalībnieks un laureāts Salvis Balcers izgatavojis ozolkoka servējamo galdu, kas gan palikšot tehnikuma īpašumā. Arī kvalifikācijas eksāmenā Salvim augstākais novērtējums – desmit balles. Mārcis Nazarovs izgatavojis bufeti rokoko stilā (vērtējums – desmit balles), kas arī paliks tehnikuma īpašumā. Diplomu pēc dažām dienām saņems arī vienīgā grupas meitene – Baiba Driksna, kura savam kvalifikācijas darbam bija izgatavojusi kumodi rokoko stilā, ko komisija novērtējusi ar desmit ballēm.

“Koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotāji, kas izgatavo stila mēbeles, bija izmēģinājuma projekts. Līdz ar to viņi apguva daudzus priekšmetus, kas deva zināšanas dažādu mākslas stilu, tostarp rokoko un Bīdermeijera, mēbeļu izgatavošanā,”  norāda Kokizstrādājumu izgatavošanas un būvdarbu izglītības programmu nodaļas vadītājs Oļegs Vovčenko. “Ja būs pieprasījums, turpināsim uzņemt audzēkņus šajā specialitātē. Šie audzēkņi var sekmīgi strādāt arī ražošanā, jo apguvuši to pašu programmu, ko jebkurš mēbeļu galdnieks, bet viņiem ir papildu zināšanu bagāža, kas dod pievienoto vērtību,” uzsver OT pedagogs Ainārs Logins.

 

Raksts: “Pirmoreiz Ogres tehnikumu absolvē koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotāji”, Ogres tehnikums, skat. 02.07.2014

Avots: www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *