Tomskā izstrādātās ekolīmes ieguves tehnoloģija guvusi starptautisku atzinību

Tomskas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “BioEko” patentējis jaunu tehnoloģiju un saņēmis akreditētas pētījumu laboratorijas gala slēdzienu par ekoplātņu, kas presētas, izmantojot jauno ekoloģisko līmi, atbilstību starptautiskiem standartiem.

Krievijas biotehnoloģiju uzņēmums “BioEko” jauno līmi ieguvis no pārtikas pārstrādes produktiem, to transformācijas procesā izmantojot videi nekaitīgus mikroorganismus. Ar biotehnoloģiju palīdzību iegūtā ekolīme var kalpot par lielisku alternatīvu līdz šim izmantotajām dārgajām, sintētiskajām līmēm.

Ekolīmes izstrādes un tās laboratorisko izmēģinājumu etaps plātņu līmēšanā, neizmantojot formaldehīda sveķus, ir noslēdzies ar Krievijas Federācijas patenta “Клеевая композиция” iegūšanu, Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas atzinuma iegūšanu par izmantotās tehnoloģijas novitāti un Krievijas koksnes produktu sertifikācijas centra (“Лессертика”) slēdzienu par iegūtajiem pētījumu rezultātiem.

Jauniegūtais produkts palīdzēs Krievijas ražotājiem starptautiskajā tirgū piedāvāt kvalitatīvu un cenas ziņā pieņemamu produkciju (kokskaidu plātnes, mēbeles, taru, etiķetes u.tml.) bez speciālu iekārtu iegādes. Izmēģinājumu nolūkā tuvākajā nākotnē uzņēmums “BioEko” plāno organizēt ekolīmes ražošanu rūpnieciskos apjomos, bet vēlāk – attīstīt šī produkta ražošanu lielos apjomos vai jaunās tehnoloģijas pārdošanu. Uzņēmums šobrīd ir potenciālā investora meklējumos.

 

Raksts: “Плиты с томским биоклеем подтвердили соответствие международным стандартам”, Администрация Томской области, publ. 02.07.2014

Avots: www.tomsk.gov.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *