Jaunzēlande izvirzījusies par lielāko skujkoku baļķu piegādātājvalsti pasaulē

Vairāk nekā 20% pasaulē tirgoto skujkoku baļķu nāk no Jaunzēlandes – 2013. gadā no šīs valsts eksportēti vairāk nekā 16 miljoni kubikmetru, kas ir 57% no visa izcirstā koksnes apjoma valstī un teju divkārt vairāk nekā pirms pieciem gadiem. Savukārt baļķu eksporta vērtība, saskaņā ar Wood Resource International ziņoto, šajā laika periodā četrkāršojusies.

Otrajā un trešajā pozīcijā ar 15% īpatsvaru šajā jomā pēc Jaunzēlandes ierindojušās Krievija un ASV. Neskatoties uz pieaugošo zāģbaļķu eksportu un vairāku koksnes pārstrādes uzņēmumu slēgšanu valstī, vietējā tirgū patēriņš pēdējo desmit gadu laikā nav sevišķi mainījies.

Intensīvāku mežizstrādi Jaunzēlandē un sagatavoto apaļkoku eksportu stimulējis galvenokārt lielāks pieprasījums pēc kokmateriāliem Ķīnā. 2013.gadā uz šo valsti piegādāti 72% no visa Jaunzēlandes skujkoku zāģbaļķu eksporta apjoma. Tai seko Dienvidkoreja, Indija un Japāna. Pretēji zemes īpašniekiem, kas ir ieguvēji no pieaugošā apaļkoku eksporta, koksnes pārstrādes uzņēmumi ar tādu izaugsmi eksportā lepoties nevar. 2008.gadā zāģmateriāli no Jaunzēlandes eksportēti aptuveni 500 miljonu ASV dolāru kopvērtībā. Lai arī kopš tā laika zāģmateriālu eksporta vērtība pieaugusi par 30%, šis rādītājs ‘nobāl’ salīdzinājumā ar apaļo kokmateriālu eksporta vērtības pieaugumu līdz teju 2 miljardiem ASV dolāru 2013.gadā.

 

Raksts: “New Zealand is now the world’s largest supplier of softwood logs with exports increasing fourfold to almost two billion dollars in five years”, Wood Resources International LLC, publ. 28.06.2014

Avots:news.cision.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *