“Ošukalna” apgrozījums 2013.gadā pārsniedzis 20 miljonus eiro

Jēkabpils daudznozaru kompānijas SIA “Ošukalns” apgrozījums pērn audzis par 17%, sasniedzot 20,37 miljonus eiro salīdzinājumā ar 17,50 miljoniem iepriekšējā gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt peļņa sarukusi no 2,63 miljoniem līdz 2,13 miljoniem eiro.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušajā gadā uzņēmums intensīvi turpinājis jaunu sadarbības partneru apzināšanu, kontaktu dibināšanu, piedaloties starptautiskās izstādēs un tirdzniecības misijās Eiropā un Āzijā. Lielāko daļu apgrozījuma veidoja ieņēmumi no ceļu būvniecības pasūtījuma, kā arī sekmīga bijusi kokskaidu brikešu realizācija. Kokskaidu brikešu lielākais noieta tirgus pārsvarā bija tuvējās Eiropas Savienības kaimiņvalstis. Uzņēmums nolūkā modernizēt brikešu ražošanas procesu ir veicis vecās iekārtas nomaiņu uz jaunu, iegādājoties no ražotāja jaunu briketēšanas hidraulisko presi un koksnes šķeldotāju. Pagājušajā gadā “Ošukalns” sāka bērza apaļkoka eksportu uz Ķīnu. Tā nodrošināšanai uzņēmums palielinājis bērza iepirkumus no piegādātājiem Latvijā, kā arī meklē iespējas iegādāties izstrādei cirsmas, kurās valdošā suga ir bērzs.

Uzņēmums nodrošina koksnes bezatlikuma pārstrādi. Viens no pārstrādes produktiem – šķelda – tiek izmantots siltuma un elektroenerģijas ražošanai biomasas koģenerācijas elektrostacijā Jēkabpilī.

2013.gadā pašvaldības mantas izsolē uzņēmums iegādājās lielu nekustamo īpašumu Jēkabpilī, Zīlānu ielā, kurš savulaik tika izmantots kā tehnoloģiskais parks. Daļu no šī īpašuma uzņēmums izmanto kokapstrādes vajadzībām, un daļa tiek iznomāta citiem komersantiem.

Nerentablas saimnieciskās darbības dēļ 2012.gadā bija apturēta meitasuzņēmuma Ukrainā darbība. Uzņēmums “NDB Export” nodarbojās ar kokapstrādi. Pērn dalībnieku sapulcē tika nolemts uzņēmumu pārdot, un, atrodot pircēju, tas arī tika izdarīts.

“Ošukalns” dibināts 1993.gadā Viesītē kā mežizstrādes firma. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 13 005 lati (18 504 eiro). Kompānijas darbības virzieni ir kokapstrāde, ceļu būve, dabīgo izrakteņu ieguve, nekustamie īpašumi, kravas auto rezerves daļu tirdzniecība un kravas auto piekabju pārbūve, siltumenerģijas ražošana. Grupā ir SIA “Ošukalns celtniecība”, SIA “Jēkabpils dolomīts”, SIA “NDB Timber”, SIA “NDB TEX”.

 

Raksts: “”Ošukalna” apgrozījums pērn – 20,37 miljoni eiro”, Jēkabpils ziņu portāls ‘radio1.lv’, publ. 09.07.2014

Avots: www.radio1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *