Apgrozījums lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs stabili pieaug

Šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 3%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,6% un eksportā –  par 2,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, apgrozījums maijā samazinājās ķīmisko vielu un produktu ražošanas nozarē – par 21,2% un divās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā – par 1,3% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas, – par 5,5%. Tajā pašā laikā mēbeļu ražošanas nozarē apgrozījums maijā pieauga par 10,8% (vietējā tirgū – par 18,7% un eksportā – par 0,2%) un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 2,4% (pieaugums eksportā par 6,2% un vietējā tirgū samazinājums par 0,5%).

Salīdzinot ar 2013.gada maiju, mēbeļu ražošanas nozarē šogad apgrozījums pieauga par 26,7% (vietējā tirgū – par 48,2% un eksportā – par 2,7%), bet koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 11,7% (vietējā tirgū – par 14,6% un eksportā – par 8,5%).

Kopumā šī gada piecos mēnešos apstrādes rūpniecības apgrozījums bija par 1,4% lielāks nekā pirms gada. Apgrozījums vietējā tirgū realizētajai produkcijai palielinājās par 5,7%, savukārt eksportētās produkcijas apgrozījums saruka par 1,9%. Jāatzīmē, ka šogad piecos mēnešos eksportēti tika 62% no apstrādes rūpniecībā saražotās produkcijas. Lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs – pārtikas rūpniecībā un kokapstrādē – apgrozījums šogad janvārī – maijā bija attiecīgi par 9,4 % un 10,3 % lielāks nekā pirms gada.

Mēbeļu ražošanas nozarē apgrozījums šajā laika periodā pieauga par 13,6 %.

Tā kā lielākajā Latvijas eksporta tirgū – Eiropas Savienībā – ekonomiskā situācija pakāpeniski uzlabojas un arī iekšējā tirgū pieprasījums palielinās, sagaidāms, ka vairumā apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījums turpinās augt.

 

Raksts: “Apstrādes rūpniecības apgrozījums maijā samazinājās par 3%”, CSP, publ. 09.07.2014

Avots: www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *