Kuldīgā norisinājies 5.koka skulptūru izgatavošanas plenērs

No 13. maija līdz 16. maijam Kuldīgā nu jau piekto gadu pēc kārtas norisinājies pasākums, kas pulcējis topošos kokapstrādes speciālistus no visas Latvijas, lai kopā ar pasniedzējiem ozola bluķus pārvērstu majestātiskos mākslas darbos – Kuldīgas koka skulptūru izgatavošanas plenērs. Tēma topošajiem mākslas darbiem katru gadu ir cita. Šogad – mīlestība. It kā vienkārši parādāma, taču darbos bija labi redzams, cik dažādi katrs to uztver. Arī citus gadus radošu ideju jauniešiem nav trūcis – radīti skaisti masīvkoka mākslas darbi, un, pats galvenais, visā plenēra pastāvēšanas laikā neviens no tiem nav gājis zudībā.

Piecu gadu laikā plenērs ieguvis virkni atbalstītāju gan no uzņēmēju, gan meža nozares organizāciju puses. Arī šogad, jubilejas pasākumā, balvas dalībniekiem nodrošināja gan Latvijas Kokrūpniecības federācija, gan AS Latvijas valsts meži. Tāpat sponsori rūpējušies, lai dalībniekiem nekā netrūktu skulptūru izgatavošanas procesā. Un te diemžēl stāsts jāpabeidz uz nedaudz skumjas nots. Jo atsaucība no skolām šogad bija gaužām maza. Kopā plenērā piedalījās komandas tikai no sešām Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm: Cīravas Profesionālās vidusskolas, Cēsu Profesionālās vidusskolas, Liepājas Valsts tehnikuma, Limbažu Profesionālās vidusskolas, paša Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, kā arī Ogres tehnikuma, kura komandā gan nebija neviena audzēkņa – tikai skolotāji, kas bija atbraukuši pēc pašu iniciatīvas. Protams, bija prieks, ka atbrauca zēni arī no Lietuvas Mažeiķu Politehniskās skolas, taču iepriekšējā gadā kaimiņvalsti pārstāvēja divas komandas.

Kāpēc tik mazs dalībnieku skaits, grūti pateikt. Audzēkņi un skolotāji jau noteikti gribētu, tātad akmens metams skolu vadības lauciņā. Vai tas nozīmē, ka Koka skulptūru izgatavošanas plenērs Kuldīgā šogad norisinājās pēdējo reizi? Pasākuma organizatori ļoti cer, ka nē. Radīta jauka, skolēniem un pasniedzējiem ļoti interesanta un noderīga tradīcija, ko vēstures mēslainē tik viegli aizmest neviens nav gatavs. Taču, lai arī nākamgad Ventas rumbas apkārtni pieskandētu motorzāģu rūkšana un jauniešu čalas, jābūt profesionālo skolu atsaucībai.

 

Raksts: “Galdnieku plenēra 5. Jubileja”, Pauls Beķeris, publ. 2014.gada maijā

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Maijs, Nr.05 (165) 2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *