Pieprasījums pēc Somijā ražotiem bērza saplākšņiem šogad Eiropā augstāks

Saskaņā ar pašu ražotāju un importētāju ziņoto, pieprasījums pēc Somijā ražotiem bērza saplākšņiem jūnijā bija stabili augsts, tādējādi pārsniedzot iepriekšējā gada līmeni. Jo sevišķi augsts pieprasījums ir būvniecības nozarē un taras ražošanas sektorā Vācijā. Tāpat augstāks pieprasījums pēc būvniecībā izmantojamiem saplākšņu materiāliem ir Austrijā, Spānijā, Itālijā, Zviedrijā, Dānijā un Lielbritānijā.

Austrijā, pēc atsevišķu importētāju sniegtās informācijas, ievērojami augstāks pieprasījums pēc Somijā ražotajiem saplākšņu materiāliem kopš šā gada sākuma vērojams mazizmēra transportlīdzekļu piekabju ražošanas sektorā. Tajā pašā laikā Beniluksa valstīs pieprasījums jūnijā nedaudz samazinājies.

Lai gan pēdējos mēnešos saplākšņu ražotāji, atsaucoties uz augsto pieprasījumu, pieļāva, ka šogad tradicionālais vasaras atvaļinājumu laiks varētu tikt samazināts no četrām līdz trīs nedēļām, ierastais darbības pārtraukums saplākšņu rūpnīcās Somijā jūlija – augusta periodā notiks bez izmaiņām. Tāpat netiks pagarinātas darba stundas, kas pēc ražotāju aprēķiniem varētu negatīvi ietekmēt sasniegto saplākšņu pārdošanas cenu līmeni.

Pretēji situācijai gada pirmajos pāris mēnešos, kad ziemai neraksturīgo laikapstrākļu dēļ mežizstrāde un sagatavoto sortimentu izvešana no mežiem bija ierobežota, šobrīd apaļo kokmateriālu piegādes saplākšņu rūpnīcām raksturotas kā adekvātas. Tādējādi pavasarī paustās bažas par ražošanas apjomu samazinājumu vasaras mēnešos nepietiekamo koksnes resursu dēļ, nebūs aktuālas.

Jaunajos darījumos – sarunās par saplākšņu piegādēm 3.ceturksnī – Somijas saplākšņu ražotāji informējuši par pārdošanas cenu paaugstinājumu vismaz 5% apmērā. Šis būs jau trešais cenu paaugstinājums šogad. Pirmajos divos etapos Somijas ražotājiem izdevies paaugstināt saplākšņu pārdošanas cenas par kopumā 7 – 10%.

 

Raksts: “Demand for birch plywood from Finland has increased year on year in May and June”, EUWID, publ. 02.07.2014

Avots: “EUWID Wood Products and Panels”, Nr. 27.2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *