Noslēgusies pieteikšanās studijām LLU; sīva konkurence uz mežinženieriem

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās, tostarp LLU, kā arī LLU augstskolas maģistra programmām. Reflektantu pieteikumos pamatstudijām 2014./2015. studiju gadam LLU studiju programmas atzīmētas 3400 reizes, kas ir trešais augstākais rādītājs starp 11 Latvijas augstskolām, kuras iekļautas vienotās uzņemšanas sistēmā. Savukārt kā galvenā prioritāte LLU minēta 902 gadījumos. Visbiežāk reflektanti ir izvēlējušies pilna laika studijas, bet mazāku interesi izrādījuši par nepilna laika studijām.

Lielākais pieteikumu skaits ar pirmo prioritāti saņemts pamatstudiju programmās «Lauksaimniecība», «Veterinārmedicīna» un «Mežinženieris», kurās šobrīd ir sīvākā konkurence uz valsts finansētajām budžeta vietām.

Maģistra programmās saņemti 411 pieteikumi pilna laika un 23 pieteikumi nepilna laika studijām. Kopumā lielākais pieteikumu skaits saņemts uz programmām «Ekonomika», «Lauksaimniecības inženierzinātne», «Pārtikas zinātne», «Meža ekonomika un politika», «Informācijas tehnoloģijas» un «Uzturzinātne». Taču augstākais konkurss uz valsts finansētajām budžeta vietām izveidojies programmā «Meža ekonomika un politika», kurā konkursa koeficients ir 4,14 cilvēki uz vienu vietu, kā arī «Zemes ierīcība» ar 3,67 cilvēkiem un «Meža darbi un tehnika» ar 3,17 cilvēkiem uz vienu vietu.

Studiju līgumu slēgšana ar studiju vietu ieguvušajiem reflektantiem notiks LLU fakultātēs no 14. līdz 18. jūlijam. Paredzams, ka no 23. jūlija līdz 13. augustam tiks izsludināta papilduzņemšana uz vakantajām studiju vietām.

 

Raksts: “Noslēgusies pieteikumu iesniegšana studijām LLU”, Lana Janmere, LLU, publ. 09.07.2014

Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=10945

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *