Ķīnas valdība esot ieinteresēta ciešākā sadarbībā ar Latviju

“Veiksmīgi izveidojusies sadarbība starp Latvijas Ekonomikas ministriju un Ķīnas Komercministriju ir sekmējusi Latvijas – Ķīnas ekonomisko attiecību attīstību, kopā īstenota virkne kopēju biznesa projektu, kā rezultātā Latvijas preču eksports uz Ķīnu pērn ir dubultojies, savukārt Latvijā jau darbojas 119 kopuzņēmumi,” uzsvēra ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, tiekoties ar augsta līmeņa Ķīnas Tautas Republikas Komercministrijas delegācijas pārstāvjiem.

Abu pušu tikšanās laikā pārrunāti dažādi Latvijas – Ķīnas ekonomiskās sadarbības jautājumi, tai skaitā abpusējo investīciju veicināšana, kā arī Latvijas un Ķīnas sadarbība Ķīnas un 16 Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu sadarbības veicināšanas formāta ietvaros. Ekonomikas ministrs informēja Ķīnas pusi par Latvijas uzņēmējdarbības un investīciju vides priekšrocībām, norādot, ka Latvija ir reģionālais transporta centrs un vienlaikus nostiprina savas pozīcijas kā reģionālais finanšu centrs. Ķīnas komercministra vietnieks atzīmēja, ka Ķīnas valdība esot ieinteresēta ciešāku ekonomisko un tirdzniecības attiecību veidošanā ar Latviju.

Latvijas preču eksports uz Ķīnu 2013.gadā sasniedza 83,9 miljonus eiro (par 80,1% vairāk kā 2012.gadā), savukārt Ķīnas preču imports uz Latviju – 336,6 miljonus eiro (par 3,3% mazāk kā 2012.gadā). Nozīmīgākās eksporta preču grupas uz Ķīnu 2013.gadā bija koksne un tās izstrādājumi (34%); metāli un to izstrādājumi (20%); mašīnas, mehānismi, elektriskās iekārtas (18%); augu valsts produkti (8%); minerālie produkti (8%) (arī kurināmais, nafta un tās produkti).

 

Raksts: “Dombrovskis: Latvijas uzņēmumiem ir interese strādāt Ķīnas tirgū”, Ekonomikas ministrija, publ. 10.07.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34154&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *