MVU izaugsmes programma būs pieejama līdz 2015.gada 31.oktobrim

Ministru kabineta (MK) sēdē š.g. 22.jūlijā tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi valsts atbalsta programmā, kuras ietvaros valsts akciju sabiedrībā „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” atbalstu var saņemt mazie, vidējie komersanti, lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības. Grozījumi paredz pagarināt apgrozāmo līdzekļu aizdevumu noslēgšanas termiņu līdz 2015.gada 31.oktobrim, bet investīciju aizdevumu līgumu noslēgšanas termiņu nelauksaimniekiem līdz 2015.gada 31.oktobrim, savukārt lauksaimniekiem līdz 2014.gada 31.decembrim.

Papildus noteikumi papildināti ar nosacījumiem procentu likmes un garantiju fonda izveidei, kas tiks izveidots 2,5 milj. eiro apmērā. Savukārt garantijas būs pieejamas paaugstināta riska (ar nepietiekamu nodrošinājuma apmēru) projektu kreditēšanā. Ņemot vērā, ka pieejamais finansējums procentu likmju subsīdijām un garantijām ir ierobežots (2,5 miljoni eiro), tiek ierobežots garantiju saņēmēju loks, lai būtu iespējams nodrošināt garantijas prioritārai nozarei – apstrādes rūpniecībai, kas ir viena no galvenajām tautsaimniecības produktivitātes pieaugumu virzošajām nozarēm.

Apstrādes rūpniecības nozarē strādājošam komersantam no fonda tiks garantēti aizdevumi 65% apmērā, ja pieteicējs pieteiksies investīciju aizdevumam. Savukārt, ja apstrādes rūpniecības nozarē strādājošs komersants pieteiksies investīciju aizdevumam, lai veiktu ieguldījumus infrastruktūrā, tiek noteikts garantijas apjoms līdz 80% apmērā no aizdevuma atlikuma. Tādējādi tiks mazināta tirgus nepilnība un saimnieciskās darbības veicējiem būs pieejamāki investīciju aizdevumi savas darbības paplašināšanai un komercdarbībai nepieciešamās infrastruktūras izveidei.

Detalizēti ar apstiprinātajiem grozījumiem MK 2009.gada 15.septembra noteikumos Nr.1065 “Noteikumi par aizdevumiem sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai” var iepazīties MK mājaslapā: http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40328056&mode=mk&date=2014-07-22.

 

Raksts: “MVU izaugsmes programma būs pieejama līdz 2015.gada 31.oktobrim”, Ekonomikas ministrija, publ. 22.07.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34163&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *