Kokmateriālu imports Lielbritānijā šā gada pirmajos 4 mēnešos audzis par 23%

Aprīlī zāģēto kokmateriālu un plātņu imports Lielbritānijā palielinājās jau desmito mēnesi pēc kārtas, ko galvenokārt sekmējis pieprasījums būvniecības nozarē.

2014.gada pirmajos četros mēnešos Lielbritānijā kopumā tika ievests par 23% vairāk kokmateriālu nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš, ziņo Lielbritānijas Kokmateriālu tirdzniecības federācija. Tostarp koksnes plātņu imports gada griezumā palielinājās par 17%, bet skujkoku zāģmateriālu imports – par 23%. Zviedrijas zāģmateriālu īpatsvars dotajā laika posmā kopējā kokmateriālu importa struktūrā saglabājās nemainīgs, sastādot 46%, Īrijas un Somijas zāģmateriālu īpatsvars nedaudz samazinājās, savukārt no Latvijas ievesto kokmateriālu īpatsvars pieauga no 13% līdz 15%.

Lapkoku zāģmateriālu imports Lielbritānijā šogad audzis par 22%. Tāpat vairāk no ārvalstīm iepirkts lapkoku koksnes saplākšņu (+7,7%) un skujkoku koksnes saplākšņu (+23%). Ziņots, ka no Brazīlijas un Ķīnas skujkoku saplākšņu piegādes apjomi Lielbritānijā šogad auguši par vairāk nekā 30%.

Kokskaidu plātņu imports dotajā laika periodā Lielbritānijā palielinājās par 31%. Piegādes apjomus palielinājušas visas vadošās eksportētājvalstis, visvairāk – Beļģija.

 

Raksts: “В январе-апреле 2014 г. импорт древесины в Великобританию увеличился на 23%”, Lesprom Network, publ. 24.07.2014

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *