Pēc eiro ieviešanas Latvija ir kļuvusi vēl pievilcīgāka sadarbībai ar Vāciju

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis šā gada 24.jūlijā tikās ar Vācijas Bundestāga CSU (Kristīgi sociālās apvienības) frakcijas pārstāvjiem Bundestāga Tautsaimniecības un enerģētikas komisijas priekšsēdētāja Dr. Pētera Ramzauera (Peter Ramsauer) vadībā. Tikšanās laikā pārrunātas Latvijas – Vācijas divpusējo ekonomisko attiecību aktualitātes, Ukrainas – Krievijas situācija un tās ietekme uz Latvijas ekonomiku, kā arī enerģētikas jautājumi. Puses bija vienisprātis, ka Latvija un Vācija ir tradicionāli tuvi partneri un tagad, pēc eiro valūtas ieviešanas, Latvija un tās tautsaimniecības nozares, piemēram, mašīnbūve, informācijas tehnoloģijas, farmācija un ķīmiskā rūpniecība, pārtikas rūpniecība u.c. ir kļuvuši vēl pievilcīgāki Vācijas investoriem. Atbildot uz Vācijas delegācijas interesi, ekonomikas ministrs informēja arī par enerģētikas jomu Latvijā, īpaši elektrības tirgu un atjaunojamiem energoresursiem, kas Vācijai ir ļoti svarīgs jautājums, jo tā ir uzstādījusi plānu līdz 2022.gadam slēgt savā teritorijā esošās atomelektrostacijas.

Atbilstoši „Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veicināšanas un ārvalstu investīciju piesaistes pamatnostādnēm 2013.-2019.gadam”,Vācija ir noteikta kā augsti prioritāra valsts ārējo tiešo investīciju piesaistei metālapstrādes un mašīnbūves, informācijas tehnoloģiju, dzīvības zinātņu, veselības aprūpes, kokrūpniecības, zaļo tehnoloģiju un pārtikas rūpniecības nozarēs un kā prioritāra – transporta un loģistikas nozarē.

2013. gadā kopējais Latvijas preču un pakalpojumu apgrozījums ar Vāciju sasniedza 2463,1 milj. EUR, kas ir par 3% mazāk kā 2012.gadā. Kopējais eksports uz Vāciju bija 929,5 milj. EUR (4,5% mazāk kā 2012.gadā), bet imports – 1533,6 milj. EUR (par 2% mazāk kā 2012.gadā). 2013.gadā Vācija bija 4.nozīmīgākais tirdzniecības partneris (4.nozīmīgākais eksporta un 2.nozīmīgākais importa partneris). Galvenās Latvijas eksporta preču grupas uz Vāciju ir koksne un tās izstrādājumi, metāli un to izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, transporta līdzekļi, akmens, ģipša, cementa, stikla un keramikas izstrādājumi.

 

Raksts: “Dombrovskis: Pēc eiro ieviešanas Latvija ir kļuvusi vēl pievilcīgāka sadarbībai ar Vāciju”, Ekonomikas ministrija, publ. 24.07.2014

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34168&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *