Jau septīto vasaru LVM īsteno kursus par mežu aktīvākajiem skolotājiem

Jau septīto vasaru 40 aktīvākie programmas „Izzini mežu” skolotāji tikās AS „Latvijas valsts meži” un „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” (MeKA) tālākizglītības centra organizētajos 36 stundu tālākizglītības kursos – nometnē.  No 23. līdz 25. jūlijam  skolotāji izzināja mežu, dalījās savā pieredzē un apguva daudz jauna, lai dotu tālāk to saviem skolēniem.

Pirmajā dienā skolotāji apmeklēja Kalsnavas arborētumu, kur informācijas centra vadītāja Sarmīte Rukmane iepazīstināja klātesošos ar plašo augu klāstu un ar meža vides izglītības daudzveidību arborētumā. Paralēli skolotāji diskutēja ar Valsts Izglītības satura centra Vides izglītības speciālisti Velgu Kaksi par vides izglītību skolā un pasaulē, kā arī kopā ar Kalsnavas kokaudzētavas arboristu Daini Kreili iepazina un izmēģināja grūto, bet aizraujošo arboristu ikdienas darbu – kāpšanu kokos.

Tālāk pedagogi devās uz „LVM Sēklas un stādi” biroju, kur direktors Guntis Grandāns iepazīstināja visus ar koka sēklu iegūšanas procesu un to tālāko ceļu līdz nonākšanai mežā kā stādiņam. Ar lielu interesi tika apskatīta modernā Kalsnavas čiekurkalte.

Otrās dienas rīts sākās, jau saulei austot, kad sešos no rīta visi devās uz savdabīgu rīta rosmi kopā ar Latvijas Putnu fonda ornitologiem Kārli Milleru un Kasparu Funtu. Čaklie meistari jau nakts tumsā bija izvietojuši tīklus, kuros no rīta pacietīgi sēdēja dažādi mazputniņi, sākot no čunčiņa līdz pat reti tīklos ieraugāmajam sila strazdam. Kad viss mazputniņu lērums tika apgredzenots, nosvērts, nomērīts un visādi citādi apskatīts, sekoja LVM darbinieku un Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektora Kristapa Klausa prezentācijas par sadarbību ar skolām nākamajā mācību gadā, kā arī par sociālajām zinībām mežā.

Pēdējā diena sākās ar pieredzes stāstu no Rīgas Teikas vidusskolas, par to, kā vides izglītību īstenot pilsētskolā. Tam sekoja praktiskās mācību stundas paraugs, kurā skolotāji iejutās sākumskolas audzēkņu lomā. Arī paši pedagogi dalījās savā pieredzē un idejās par mācību stundu dabā, kuras katra arī tika izspēlēta, izraisot daudz smaidu un pozitīvu emociju.

 

Raksts: „Pedagogi meklē idejas mežā”, AS „Latvijas valsts meži”, publ. 30.07.2014

Avots: www.lvm.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *