Apkopoti metodiskie materiāli Karjeras nedēļas aktivitātēm

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) apkopojusi lejuplādējamos materiālus Karjeras nedēļas aktivitātēm. Skolotājiem un karjeras konsultantiem noderēs materiāli (prezentācija, paskaidrojošais materiāls skolotājam un izdales materiāli dalībniekiem) nodarbībai „Kā iepazīt sevi?”. Pieejami materiāli darbam ar 5.-7., 8.-9., 10.-12. klases skolēniem un vecākiem. Materiāli izmantojami, tiekoties ar profesiju pārstāvjiem vai darba devējiem, kā arī patstāvīgai profesiju satura izpētei:

  • Infografika „Kā izpētīt profesijas?” palīdzēs uzdot pareizos jautājumus, tiekoties klātienē. To var izdrukāt un paņemt līdzi!

  • Vietnē www.profesijupasaule.lv lejuplādējama profesionāļa intervijas sagatave, kas palīdzēs skolēnam sastādīt pašam savu profesionāļa intervēšanas scenāriju;

  • Ja skolēniem jāpēta profesijas patstāvīgi, noderēs lejuplādējama profesijas apraksta izveides anketa;

  • Ievadnodarbībai „Kā intervēt darba devēju?” noderēs materiāli (prezentācija, paskaidrojošais materiāls skolotājam un izdales materiāli dalībniekiem) darbam ar 5.-7., 8.-9., 10.-12. klases skolēniem un vecākiem.

VIAA organizētā Karjeras nedēļa šogad notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Sākotnēji – 2012.gadā Karjeras nedēļa notika 5 pilsētās, 2013.gadā jau 11 pilsētās, bet šogad laikā no 13. līdz 17. oktobrim pasākums notiks vienlaikus jau 15 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Rojas novadā, Saldū, Ogrē un Alūksnē. Karjeras nedēļas mērķis ir palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties savām spējām, interesēm un iespējām atbilstošu izglītības ceļu un nākamo profesiju. Karjeras nedēļas laikā jaunieši varēs padziļinātāk izpētīt gan profesionālās, gan augstākās izglītības piedāvājumus, tikties ar uzņēmējiem, apzināt savas prasmes un talantus.

Karjeras nedēļā aicināti piedalīties ne tikai visu vecumu skolēni, bet arī viņu vecāki.

 

Raksts: “Palīgs skolotājiem: metodiskie materiāli darbam ar skolēniem un viņu vecākiem Karjeras nedēļā”, VIAA, publ. 02.09.2014

Avots: http://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/karjeras_nedela/?text_id=24248

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *