“Wood-Mizer” iepazīstina ar jaunākajām kokapstrādes iekārtām un instrumentiem

Uzņēmums “Wood-Mizer” jūnijā organizēja starptautisku saietu saviem pārstāvjiem no 41 valsts. Tā ietvaros viņiem bija iespēja iepazīties ar jaunākajām kokapstrādes iekārtām un instrumentiem, kā arī apspriest nākotnes plānus. Līdzīgas tikšanās uzņēmums “Wood-Mizer” organizē ik pēc diviem gadiem, taču pirmo reizi pasākums ilga veselas divas nedēļas un saistībā ar “Wood-Mizer” ekspansiju Āfrikā un Āzijā pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. Pasākuma laikā klātesošajiem tika demonstrētas iekārtu LT15 un LT20B ekonomiskās versijas, jauns šķērszāģis XC100 CrossCut, garenzāģis EG250 ar vienu zāģripu, kā arī iekārta WB2000 ar plato zāģlenti, ko uzņēmums izstrādājis sadarbībā ar pazīstamo vācu iekārtu ražotāju “ZenzLandtechnik GmbH”. Par interesantu jaunumu kļuva ziņa, ka “Wood-Mizer” atver vēl divas struktūrvienības:

1) ar tirdzniecības zīmi MetalMizer uzņēmums plāno ieiet lentzāģu un bimetāla zāģu tirgū metālapstrādes industrijā;

2) zem jaunā zīmola Wood-Mizer TOOLS tiks apvienoti visi kokapstrādes instrumenti: zāģlentes, ripzāģi, gatera naži, ēveles un citi.

Visbeidzot – svarīgākais jaunums Latvijas un Igaunijas kokapstrādātājiem: pirmais inovatīvā kokapstrādes kompleksa WM4000 pircējs iegūs 10 000 eiro atlaidi, bet automātiskās taras līnijas SLP2 pirmais īpašnieks saņems 15 000 eiro atlaidi. Akcija spēkā tikai pirmajai minētā aprīkojuma piegādei Latvijā vai Igaunijā. “Mēs izceļam tieši šīs valstis, jo te daudziem mūsu klientiem ir laba pieredze darbā ar rūpnieciskajām iekārtām LT300, WM3000 un WM3500. Viņi uzticas “Wood-Mizer” kvalitātei, liek likmes uz modernizāciju un izvēlas tikai pašu labāko un modernāko tehniku, kādu piedāvā “Wood-Mizer”,” skaidro uzņēmuma rūpnīcas direktors Roberts Baginskis.

Viens no pasākuma iespaidīgākajiem notikumiem bija industriālā kokapstrādes kompleksa WM4000 demonstrācija, kuru “Wood-Mizer” tagad piedāvā arī Latvijas tirgū. Tas ir īsts šauro zāģlentu tehnoloģijas izrāviens. Īpaši pārsteidzoša bija datorprogramma AutoCut: WM4000 demonstrācijas laikā operators vienkārši aizlika rokas aiz galvas un atlaidās krēslā, vadot iekārtu ar kājas pedāli, savukārt mašīna turpināja zāģēt un zāģēt baļķi neticamā ātrumā. Galvenās kokapstrādes kompleksa WM4000 priekšrocības ir zemie ekspluatācijas izdevumi, viens operators, lieliska ražība un augsts gatavās produkcijas iznākums. Iekārtas konstrukcijā izmantoti šādi jauninājumi: uzlabota vadības pults, kas aprīkota ar skārienjutīgu ekrānu; pastiprināts rāmis, kas satur par 50% vairāk metāla; ātras darbības hidraulika, kuras ātrumu iespējams regulēt ar vadības sviras palīdzību; ātrai zāģgalvas pozicionēšanai izmantoti servodzinēji un iebūvēts lentes konveijers gatavo dēļu aizvadīšanai.

“Wood-Mizer” Latvijas tirgū sāk piedāvāt arī jaunāko savas taras līnijas versiju SLP2 (Smart Log Processing). Tā paredzēta līdz 400 mm resnu baļķu pārstrādei, savukārt automatizētās līnijas SLP2 darbības nodrošināšanai nepieciešami tikai trīs cilvēki. Galvenās SLP2 tehnoloģiskās priekšrocības ir mazais personāla skaits, ekonomisks enerģijas patēriņš, augsts gatavās produkcijas iznākums un salīdzinoši zemā iekārtas cena.

 

Raksts: “Wood-Mizer piedāvā”, SIA Oberts, skat. 19.09.2014

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Nr. 8 (168) 2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *