Seminārā apspriež Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos

22. septembrī norisinājās Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais seminārs „Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas un vietējā tirgus specifika”. Seminārā tika pārrunāts Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ekonomiskās sadarbības potenciāls un iezīmētas sadarbības jomas. Seminārā pieredzē dalījās Latvijas vēstniecības AAE pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis, kā arī AAE uzņēmēji – „Four Directions Enterprises” izpilddirektors Osama Ailaboni (Osama Ailabouni), „Enigma International” izpilddirektors Rehans Sijeds (Rehan Syed), kā arī Latvijas goda konsula kandidāts Pakistānā, Islamabadā, “Berkeley Group” vadītājs Iftikhars R. Gumans (Iftikhar R. Ghuman).

O. Ailaboni uzsvēra, ka Latvijas uzņēmējus laipni gaida AAE, kur tiek atbalstītas jaunas idejas un zināšanas. Abu Dabī un Dubaija ir finanšu, kultūras un tūrisma centri, kas piedāvā neierobežotas iespējas kā vietējiem iedzīvotājiem, tā ārvalstu uzņēmējiem un viesiem. Tāpat uzņēmējiem lietderīgi atcerēties faktu, ka AAE ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas piedāvā e-pārvaldi, tā ievērojami atvieglojot uzņēmumu dibināšanas procedūru. R. Brēmanis apliecināja vēstniecības gatavību palīdzēt Latvijas uzņēmējiem rast biznesa kontaktus AAE, paverot iespējas biznesa attīstībai visā reģionā. Kā perspektīvākās sadarbības jomas tika minētas būvniecība, arhitektūra un dizains.

Latvijas uzņēmēju interesi par AAE kā biznesa galamērķi apliecināja kuplais dalībnieku skaits. Pasākums pulcēja vairāk nekā 80 uzņēmēju no pārtikas nozares, farmācijas, būvniecības, IT nozares, apsaimniekošanas nozares, kā arī interjera dizaina un izklaides sfēras.

Latvijas vēstniecība Abu Dabī sākusi darbu šā gada augustā.

 

Raksts: “Ārlietu ministrijā norisinās seminārs „Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas un vietējā tirgus specifika””, Ārlietu ministrija, publ. 22.09.2014

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2014/septembris/22-04/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *