Domespace eko kupolmāja – dzīves vide harmonijā ar dabu

Meklējot ideālo formu, franču  arhitekts Patriks Marsilli (Patrick Marsilli), iedvesmojoties no dabas, planētu kustības, baznīcu un katedrāļu  arhitektūras, pirmo rotējošo eko kupolmāju radīja jau 1988. gadā. Lai gan pagājuši 26 gadi kopš pirmās kupolmājas radīšanas, pamatideja un Domespace būtība nav zudusi, gluži pretēji – tā aizvien vairāk kļūst aktuāla, tajā skaitā arī Latvijā. Domespace koncepts piedāvā radīt „ārpus kastes” dzīves vidi iekļaujoties dabā, tai pašā laikā saglabājot visus cilvēkam tik pierastos un dzīvei nepieciešamos komforta elementus. Vēl harmoniskāku, dabiskāku un tajā pašā laikā arī ekoloģiski ekonomiskāku vidi grūti iedomāties.

Domespace  māju ražošanas un būvniecības procesā tiek izmantoti no atjaunojamiem dabas resursiem iegūti materiāli: nesošās konstrukcijas izgatavotas no FSC sertificēta līmēta koka elementiem, jumta apšuvums – no Kanādas sarkanā ciedra šindeļiem jeb lubiņām, bet par siltināšanas materiāliem kalpo korķa koka miza, ko iegūst no Portugāles Korķa ozola mizas – kokus nenocērtot, izmantojot to gan ārsienu siltināšanā, gan iekšsienu skaņas izolācijā. Protams, iekšsienu apšuvums, grīdas, starpsienu konstrukcijas un pārsegumi arī tiek izgatavoti no koka un kokšķiedru materiāliem. Domespace kupolmāja ir ne tikai unikāls arhitektūras izgudrojums tās formas, izturības, gaišuma un izcilā telpas izmantojuma dēļ. Mājas pamatos iebūvētais rotējošais mehānisms sniedz iespēju sekot Saules kustībai visas dienas laikā, tādējādi piepildot dzīvojamās telpas ar nepārtrauktu saules gaismu, kā arī, izmantojot šo mūžīgās enerģijas avotu, kā apkures un ūdens sildīšanas sistēmu. Ātrākais Domespace mājas kustības ātrums, ko iespējams iestatīt ar pults palīdzību ir 360° 2 – 3 minūšu laikā, lēnākais – 2 centimetri minūtes laikā, ko pat grūti pamanīt ar aci!

Kāds gan no tā labums? Patriks Marsilli uz šo jautājumu atbild sekojoši: „Vai Jūs varat iedomāties, kādas priekšrocības dod māja, kuru var pagriezt? Kad Latvijā ir karsti? – Tikai trīs nedēļas Jūlijā! Ja ārā ir perfekts laiks – saule, siltums, vasara – mēs mostamies, redzot austam sauli vai vakariņojot vērojam kā saule riet! Kļūst par karstu, pagriežam ēkas atvērto pusi uz ziemeļiem un saule mūs vairs nekarsē! Bet vējainā, kaut saulainā laikā? Cik patīkami uzturēties ārā tad? Ne ko darīt! Nospiežam pogu uz pults, pagriežam māju uz aizvēja pusi, izliekam uz terasveida balkona atpūtas krēslus un baudām dienu aizvējā!”

Pirms 15 gadiem Domespace mājas varēja aplūkot tikai Rietumfrancijā, taču, ņemot vērā aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc šāda veida celtnēm, šobrīd tās ir pieejamas visā pasaulē, sākot ar Šveici, Nīderlandi, Vāciju un Itāliju līdz pat Taivānai, Jaunzēlandei, Čīlei, ASV un Krievijai. Īpaši strauji pieprasījums pēc Domespace mājām ir pieaudzis pēdejo piecu gadu laikā, un, iespējams, pavisam drīz arī mēs varēsim baudīt kupolmāju sniegtās priekšrocības un dzīvot harmonijā ar dabu. Pirmo rotejošo māju Latvijā Domespace Baltic plānots uzbūvēt 2015.gadā.

Vairāk par Domespace eko kupolmājām: http://www.domespace.com/en/home

 

Raksts: “DOMESPACE- Dzīve un māja kustībā”, SIA City24, publ. 24.09.2014

Avots: http://www.city24.lv/newsContent?newsId=NEWS_3544&year=2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *