Zoozīļuks aicina skolēnus piedalīties ikgadējā ozolzīļu vākšanas akcijā

Klāt rudens un pienācis laiks vākt krājumus ziemai! Rīgas Zooloģiskā dārzā sāk rosīties Zoozīļuks 2014 un aicina skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Šogad galvenajā balvā – bezmaksas Mācību nodarbība kādā no izvēlētajiem tematiem.

Pērn akcijas rezultāti bija patiesi iespaidīgi, skolu bērni salasīja vairāk nekā astoņas tonnas ozolzīļu. Ar tām visu ziemu mielojās dzīvnieki  gan Rīgā, gan arī zoodārza filiālē „Cīruļi”. Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas mežacūkas, pekari, brieži, žirafes, grauzēji un mandarīnpīles. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus  un lapas izbarotu kukaiņiem – zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz  ozola lapiņu gabaliņiem.

Akcijas „Zoozīļuks 2014″ notiek no 15. septembra līdz 20. oktobrim (ieskaitot). Akcijā piedalās klase vai skolēnu grupa ne mazāk par 20 personām un ne vairāk par 35 personām. Savācamo ozolzīļu minimālais daudzums ir 2 kg no dalībnieka. Protams, jo vairāk, jo labāk. Jo kvalitatīvākas zīles, jo vēl labāk.

 

Raksts: “Zoozīļuks aicina skolēnus lasīt ozolzīles!”, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, publ. 12.09.2014

Avots: http://rigazoo.lv/public/31056.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *