Aizputē cer atjaunot savulaik iecienīto tūrisma objektu “Malkas pilis”

Aizputes Malkas pilis zināmas tuvu un tālu Latvijā. Vēl aizvien Aizputē, Ošu gatvē 31, iegriežas tūristi un taujā pēc celtnēm, par kurām dzirdējuši pēc nostāstiem. Malkas piļu būvnieka Eduarda Damberga mājas tagad pieder Jānim Laukam, kurš tūrisma objektu cer atjaunot, raksta “Kursas Laiks”.

Jānis Lauks mājās saimnieko jau piecus gadus, tomēr pilnībā namu atpirkt no E. Damberga septiņiem brāļiem izdevies tikai nesen. Patlaban J. Lauks remontē nama otro stāvu, kas izmaksā prāvus līdzekļus, tomēr ar laiku cer pievērsties arī Malkas piļu atjaunošanai, kuras vairs nav saglabājušās. Jaunais īpašnieks zina savulaik iecienītā tūrisma apskates objekta būvēšanas principus un nostāstus. “Lai uzsāktu piļu atjaunošanu, ir nepieciešami līdzekļi un, galvenais, laiks. Ceru, ka izdosies uzrakstīt kādu projektu šajā jomā un tad varbūt būs vieglāk. Iespējams, ka izdosies panākt arī pašvaldības ieinteresētību tūrisma attīstībā un līdz ar to pretimnākšanu, jo pats objekts tiešā veidā nekādu peļņu nenesīs,” lēš J. Lauks.

Malkas pilis ar torņiem, grezniem vārtiem un šaujamlūkām aizputnieks Eduards Dambergs savas mājas pagalmā veidoja vairākus gadu desmitus, liecina interneta vietnē Zudusī Latvija publicētā informācija. Visas celtnes tika veidotas no parastām malkas pagalēm. Īpaši unikālas šīs malkas pilis bija ar to, ka meistars tās būvējis bez nevienas naglas. Malkas piļu būvēšanas ideja Dambergam radās ceļojot. Pirmo malkas pili Eduards Dambergs uzbūvēja 1979.gadā. Meistars lika lietā ļoti daudz fantāzijas, kas arī palīdzēja šīs pilis izveidot līdzīgas sapņu celtnēm. Malkas kraušanas rezultātā piļu arhitektūra katru gadu mainījās. 2006. gadā E. Dambergs mira un viņa veidotās pilis pamazām arī aizgāja nebūtībā.

 

Raksts: Aizputē cer atjaunot Malkas pilis, Rekurzeme, publ. 30.09.2014

Avots: http://rekurzeme.diena.lv/vietejas-zinas/aizputes-novada/aizpute-cer-atjaunot-malkas-pilis-84689

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *