Top palīgrīks mēbeļu ‘piemērīšanai’ mājoklī virtuālajā realitātē

Mobilā lietotne Furnny iecerēta kā palīgrīks dizaineriem mājokļu interjera plānošanai un iekārtošanai, vienkāršotā veidā ļaujot apskatīt, kā tajā iederas izvēlētās mēbeles.

«Furnny būs mobilā lietotne, kur virtuālajā realitātē savā mājoklī «piemērīt» mēbeles, lampas un jebkurus citus interjera priekšmetus,» skaidro Aldis Blicsons, SIA Furnny īpašnieks. Vaicāts, vai tas nozīmē, ka vairs nevajadzēs dizainera palīdzību, viņš atbild noliedzoši. Sākumā mobilā lietotne būs paredzēta profesionāļiem. Kamēr tā vēl nav gatava, uzņēmums veido mēbeļu un interjera priekšmetu datubāzi, lai būtu pietiekami daudz labiekārtojuma elementu, lai būtu interesanti lietotnē darboties. «Ja ir tikai pieci galdi un trīs beņķi, var pusotru minūti parotaļāties un viss. Kamēr sasniegsim kritisko masu, lietotne būs vairāk domāta profesionāļiem,» norāda Aldis.

Furnny veido vairāki atsevišķi rīki – portāls, kur glabājas 3D objekti, web un mobilā versija, kā arī atsevišķa lietotne, kur virtuālajā realitātē var iekārtot mājokli ar objektiem no portāla krātuves. Šobrīd Furnny portāls ir t.s. beta stadijā un lietotne vēl tiek izstrādāta. Aldis atzīst, ka šis projekts ir sarežģīts, bet drīz tā realizācija pilnā apmērā tehnoloģiski būšot iespējama. Furnny portālā varēs grozīt mēbeļu 3D modeli visos virzienos, tāpēc datu bāzei neder reklāmas foto un ir nepieciešama abpusēja sadarbība ar mēbeļu un interjera priekšmetu ražotājiem. «Iecerēts ir tā, ka jebkurš lietotājs var apskatīties ikvienu objektu, aizsūtīt tā saiti dizaineram, kurš to ieliek programmā un parāda, kā tas viss kopā izskatās telpā. No tā iegūst ne tikai dizainers, bet arī ražotāji, jo, ja cilvēkam iepatīkas tā izgatavotais krēsls topošajā interjerā, viņš to nopērk,» stāsta Aldis. Pagaidām viņš personīgi uzrunā ražotājus. Potenciālie sadarbības partneri bieži vien norāda, ka viņiem jau ir sava 3D objektu krātuve. Taču nereti gadās, ka katrs objekts ir jāpārzīmē, jo tas neatbilst realitātei un BIM standartam, pēc kura strādā liela daļa dizaineru un Furnny. Tas, cik ilgs laiks nepieciešams, lai izveidotu krēsla vai cita priekšmeta 3D bildīti, ir atkarīgs no objekta sarežģītības, bet tās ir vismaz dažas stundas. Furnny gadījumā par šo darbu maksā mēbeļu ražotāji, kuri ir tieši ieinteresēti tajā, ka cilvēkam iepatīkas tieši viņa mēbele. Kopumā uzņēmēji neesot pārāk atsaucīgi. Aldis gan par to īpaši nebēdā, jo tam ir racionāls izskaidrojums – kamēr nav gatavs portāls un lietotne, ir grūti izstāstīt tā ideju un nodemonstrēt to darbībā. Ar laiku, ja projekts iegūs popularitāti, ražotāji paši pieteikšoties, lai viņu mēbeles būtu pieejamas Furnny datubāzē.

 

Raksts: “Piemērīt krēslam interjeru”, Anda Asere, Dienas Bizness, publ. 15.10.2014

Avots: http://www.db.lv/mazais-bizness/sakam-biznesu/sakam-biznesu-piemerit-kreslu-interjeram-421684

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *