Vaļasprieku pārvērš biznesā – sporta dēļi ar latviskiem rakstiem

“Mūsu veiksme ir produkta – sava veikborda dēļa – izveide un pēdējos gados labāko profesionālo veikbordistu piesaiste tā īpašību pārbaudei,” teic SIA “Boont” pārstāve Sabīne Koklačova.

SIA “Boont” īpašnieks Pāvels Losevs un Sabīne kopš bērnības aktīvi nodarbojas ar dēļu sporta veidiem, tostarp brauc ar snovbordu (tulk. – sniega dēlis) ziemā un veikborda (tulk. – ķīļūdens dēlis), kā arī longbordu (tulk. – garais dēlis) vasarā. Kad pirms vairākiem gadiem sacensībās gūtā trauma Pāvelam vairs neļāva aktīvi nodarboties ar sirdslietu, viņš nolēma pievērsties sporta inventāra ražošanai. No kā pamācīties nebija, jo Latvijā veikborda, snovborda un longborda dēļus neviens neražo.

“Domāju – nebūs sarežģīti, kāpēc nemēģināt? Tomēr laika gaitā vajadzēja izmēģināt dažādus materiālus. Sākām ar bērzu, kas izrādījās pārāk smags, tāpēc palikām pie Latvijas apses. Dēlim ir vajadzīgs viegls, elastīgs un izturīgs materiāls,” veika dēļa tapšanu raksturo Pāvels. Ļoti svarīgs nosacījums katra produkta pārdošanā ir tā iepakojums, veikborda gadījumā – izskats (dizains), ko “Boont” dēlim veidoja Sabīne. Abi jaunie uzņēmēji izpētījuši, ka pasaulē veika dēļus no koka ražo vien divi ražotāji. “Boont” vislielākā atšķirība no konkurentu piedāvājuma, priekšrocība ir veika dēļa ražošana pēc klienta dizaina. “No nākamā gada pēc klienta pieprasījuma piedāvāsim pēc pasūtījuma arī atbilstošus tehniskos parametrus,” tā Pāvels.

Pāvels atklāj – viena veika dēļa ražošanai patlaban vajag vienu dienu. Uzņēmumam ir īpaša prese, kur apses sagatavi ar spiedienu izliec noteiktā formā. Citi ražošanas līdzekļi ir slīpēšanas mašīna un galdi. Par ražošanas tehnoloģiju un citām ar veikborda tapšanu saistītām niansēm gan Pāvels atsakās stāstīt. “Tie ir mūsu noslēpumi, līdz kuriem nonācām pusotra gada ilgā izmēģinājumu laikā. Āķis slēpjas tur, ka dēļa izliekums nedrīkst deformēties, tas nedrīkst ieņemt savu sākotnējo formu. Mums vajadzēja ilgu laiku, lai saprastu, kā to nodrošināt,” saka uzņēmējs. Viena “Boont” dēļa cena ir aptuveni 350 – 500 eiro, kas esot konkurētspējīga ar Ķīnā un Filipīnās, lielākajās ražotājvalstīs, tapušajiem produktiem. Mērķu sasniegšanai svarīgi būs arī izveidot ieinteresētu darbinieku komandu. “Mēs vēlamies izaugt par pasaules mēroga mazu uzņēmumu, kas izpildītu pasūtītāju individuālos pasūtījumus. No citiem vēlamies atšķirties ar inovāciju un individuālo pieeju. Visu laiku ir jāprogresē, bez inovācijas nevar,” nākotnes ieceres iezīmē Pāvels.

 

Raksts: “Vaļasprieku pārvērš biznesā – top unikāli sporta dēļi ar latviskiem rakstiem”, Uldis Graudiņš, Latvijas Avīze, publ. 03.11.2014

Avots: http://www.la.lv/valasprieku-parvers-biznesa-deli/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *