“Kurzemes finierim” pasludināts maksātnespējas process

Vienam no lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Kuldīgas novadā – SIA “Kurzemes finieris” – pasludināts maksātnespējas process, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā.

Maksātnespējas procesu pasludinājusi Kuldīgas rajona tiesa. Tagad kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram viena mēneša laikā, kas skaitāms no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu. Ar pieteikumu ierosināt “Kurzemes finiera” maksātnespējas procesu Kuldīgas tiesā bija vērsies Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums SIA “Stiga RM”. Kā aģentūrai LETA atzina “Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš, “Kurzemes finierim” esot “ļoti liels un sens parāds”. Konkrētu parāda summu gan viņš neatklāja, vien norādīja, ka tas esot sešciparu skaitlis. Deputāti, izvērtējot situāciju, kas radusies SIA “Kurzemes finieris”, ir atzinuši to par ārkārtēju. “Kurzemes finieris” ir viens no lielākajiem Kuldīgas novada ražojošiem uzņēmumiem, tādēļ finansiālās grūtībās nokļuvušas daudzas Kuldīgas novadā dzīvojošās ģimenes. Domes priekšsēdētāja atzina, ka vienreizējais pabalsts būs pirmā materiālā palīdzība krīzes situācijā nonākušajiem strādniekiem, bet sociālais dienests jau risina arī citus jautājumus, proti, palīdz noformēt šiem darbiniekiem maznodrošinātas personas statusu, lai viņi varētu pretendēt arī uz citiem pabalstiem. Pašvaldība lēš, ka pabalstu varētu saņemt 88 “Kurzemes finiera” darbinieki un šim mērķim būs nepieciešami aptuveni 28 000 eiro. Pašvaldībā arī norādīja, ka ir saņemts valsts AS “Latvijas attīstības finanšu institūcija “Altum”” iesniegums, kurā norādīts, ka 15.oktobrī “Altum” pārņem valdījumā SIA “Kurzemes finieris” piederošos nekustamos īpašumus un kustamo mantu.

“Kurzemes finiera” valdes priekšsēdētājs Dzintars Odiņš notiekošo komentēt nevēlējās.

2013.gadā “Kurzemes finieris”  apgrozījums bija 3 471 837 eiro un pērn tas strādāja ar 330 494 eiro lieliem zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija. 2013.gadā uzņēmums nodarbināja 128 cilvēkus.

 

Raksts: “”Kurzemes finierim” pasludināts maksātnespējas process”, LETA, publ. 13.11.2014

Avots: www.rekurzeme.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *