Krievijas zāģmateriālu pārdošanas apjomi eksporta tirgos palielinājušies par 8%

2014.gada pirmajos trīs ceturkšņos skujkoku zāģmateriālu eksports no Krievijas palielinājās par 8% līdz 16,3 milj.m3 salīdzinājumā ar analogo laika periodu gadu iepriekš, ziņo aģentūra “What Wood”. Visdinamiskākā izaugsme šajā laika periodā fiksēta Ēģiptē, kur piegādāts par 23% vairāk zāģmateriālu nekā gadu iepriekš, kopumā 1,2 milj.m3. Ķīnā kokmateriālu pircēji iepirkumus palielināja par 11% līdz 6,2 milj.m3, bet pircēji Eiropā – par 9% līdz 1,6 milj.m3. Tajā pašā laikā uz Japānu skujkoku zāģmateriālu piegādes apjomi ievērojami samazinājušies – par 12% līdz 629 tūkst.m3. Taču šāds scenārijs bija paredzams – līdz ar patēriņa nodokļa paaugstināšanu valstī šā gada aprīlī no 5% līdz 8%, būvniecības aktivitāte Japānā jūtami samazinājusies. Prognozējot šī tirgus attīstību tuvākajā perspektīvā, sagaidāms, ka nākamgad, līdz ar minētā patēriņa nodokļa paaugstināšanu līdz 10%, pieprasījums Japānas zāģmateriālu tirgū varētu turpināt samazināties.

Neraugoties uz salīdzinoši augsto eksporta apjomu pieaugumu nozīmīgākajos pārdošanas reģionos, jāatzīmē, ka atsevišķos tirgos realizācijas cenas ievērojami pazeminājušās. Tā, piemēram, Japānā, kas ir viens no ienesīgākajiem tirgiem šajā biznesa sfērā, praktiski nepārtraukta zāģmateriālu pārdošanas vidējo cenu lejupslīde fiksēta jau kopš 2013.gada novembra. Šā gada pirmajos trīs ceturkšņos Krievijā ražoto skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenas Japānā pazeminājušās par kopumā 6 – 10%. Taču ir pazīmes, ka šā gada pēdējā ceturksnī/ 2015.gada pirmajos mēnešos cenas varētu stabilizēties.

Neraugoties uz raito zāģmateriālu noietu Ķīnā, šeit tirdzniecības cenas turas minimālā līmenī un vidējā cena gada griezumā pat nedaudz pazeminājusies (-1%). Eiropas tirgū šogad valstu griezumā bija vērojama dažāda dinamika, taču kopējais vidējo cenu līmenis bija par 8% augstāks nekā 2013.gada pirmo trīs ceturkšņu periodā.

 

Raksts: “Экспортные продажи хвойных пиломатериалов из России выросли на 8% за 9 мес. 2014 г.”, WhatWood, publ. 23.11.2014

Avots: http://whatwood.ru/eksportnyie-prodazhi-hvoynyih-pilomaterialov-iz-rossii-vyirosli-na-8-za-9-mes-2014-g/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *