“Kurzemes finiera” rūpnīcu pārņem mežizstrādes uzņēmums “Stiga RM”

Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums “Stiga RM” uz nomas tiesībām pārņēmis maksātnespējīgās SIA “Kurzemes finieris” rūpnīcu Kuldīgā, kur decembrī plānots atsākt ražošanu, informēja “Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Tieši “Stiga RM” vērsās Kuldīgas rajona tiesā, prasot atzīt “Kurzemes finiera” maksātnespēju. “Šī ir otrā diena, kopš esam sākuši rūpnīcas atjaunošanu. Pagaidām esam pieņēmuši darbā 13 bijušos “Kurzemes finiera” darbiniekus,” informēja Ramoliņš. Rūpnīcas atjaunošanā “Stiga RM” iesaistījusi arī vairākus savus darbiniekus no Tukuma, līdz ar to pašlaik ražotnes atjaunošanas darbos iesaistīti kopumā 20 cilvēki. “Plānojam, ka līdz gada beigām varēsim nodarbināt ap 40 bijušos “Kurzemes finiera” darbiniekus, bet tie vēl nav griesti,” piebilda Ramoliņš. Tuvākajās dienās tiks piegādāti pirmie kokmateriāli, bet ražošanu rūpnīcā plānots atsākt līdz Ziemassvētkiem. “Testa režīmā mēs gribētu sākt ražošanu 10.decembrī, bet neesam droši, vai tik ātri izdosies,” atzina Ramoliņš. “Jāsaprot, ka rūpnīca ir sliktā stāvoklī, nav ilgstoši remontēta. Pēdējā laikā tur ir ražota nekvalitatīva produkcija, vislētākais saplāksnis”. Konfidencialitātes līguma dēļ “Stiga RM” nevar atklāt, cik lielus līdzekļus uzņēmums plāno ieguldīt rūpnīcas atjaunošanā, taču tajā katrā ziņā tikšot ražoti augstas kvalitātes produkti. “Pavisam noteikti mēs redzam noieta tirgus, ražosim 100% eksportam. Viskonkrētākās pārrunas mums pašlaik ir ar vāciešiem un angļiem,” atklāja “Stiga RM” valdes loceklis. “Mūsu mērķis, pārņemot rūpnīcu, nenoliedzami ir uzņēmējdarbība, tas nav labdarības projekts, taču, protams, lielā mērā mēs pildām arī sociālo funkciju,” atzina Ramoliņš. Neatkarīgi no tā, kad rūpnīca atsāks darbu, visiem pieņemtajiem darbiniekiem pirms Ziemassvētkiem tikšot izmaksāts avanss.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) pauž gandarījumu par “Stiga RM” vēlmi atjaunot ražošanu rūpnīcā, kā arī par saskaņoto un operatīvo VAS “Latvijas finanšu attīstības institūcija ALTUM” vecākā jurista Aivja Brūdera, “Kurzemes finiera” maksātnespējas administratora Andra Bērziņa un jaunā nomnieka rīcību, lai vēl pirms ziemas sala saglābtu ražotni. “Kokapstrāde vienmēr bijusi viena no Kuldīgas novada prioritārajām nozarēm, tāpēc ir īpaši svarīga ražošanas un darba vietu atjaunošana,” uzsver Bērziņa.

“Kurzemes finieris” reģistrēts 2006.gada 6.aprīlī. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 3 471 837 eiro un pērn tas strādājis ar 330 494 eiro lieliem zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija. 2013.gadā uzņēmums nodarbināja 128 cilvēkus.

 

Raksts: “Kurzemes finiera” rūpnīcu pārņem mežizstrādes uzņēmums “Stiga RM”, LETA, publ. 25.11.2014

Avots: http://www.la.lv/kurzemes-finiera-rupnicu-parnem-mezizstrades-uznemums-stiga-rm/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *