AS “Latvijas valsts meži” stipendiāti dodas izzināt mežu

Studenti, kuri šajā mācību gadā ir ieguvuši AS Latvijas valsts meži (LVM) stipendijas, novembra beigās devās izzināt mežu dabā. Lai izprastu, kā tiek apsaimniekoti meži Latvijā un iepazītu LVM mežsaimniecību darbu, stipendiāti pavadīja dienu Vidusdaugavas mežsaimniecības mežos. Studentiem bija iespēja atsvaidzināt zināšanas par meža mērinstrumentiem, pašiem tos pielietot darbā, lai gūtu priekšstatu par to, kā notiek mežu un cirsmu vērtēšana. Šajā dienā jaunie meža nozares darboņi bija tie, kuri plānoja, mērīja, skaitīja un diskutēja ar jau pieredzējušajiem LVM darbiniekiem.

Kopumā LVM stipendijas šajā mācību gadā ir piešķirtas 20 dažādu Latvijas augstskolu studentiem, kuri apgūst mežzinātni, meža ekoloģiju, koksnes izmantošanu, vides komunikāciju un izglītību, meža apsaimniekošanas plānošanu, mežistrādes vadību, meža infrastruktūru, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas un loģistikas pārvaldību. Tiek piešķirtas arī 7 stipendijas Ogres tehnikuma izcilākajiem audzēkņiem, kuri mācās, lai kļūtu par mežsaimniecības tehniķiem, meža mašīnu operatoriem un meža mašīnu mehāniķiem, kā arī 1 veicināšanas stipendija 1. kursa audzēknim, kas tiks izmaksāta mācību gada 2. semestrī.

Lai veicinātu studējošo izaugsmi un izglītošanos meža jomā, AS Latvijas valsts meži jau vairākus gadus izsludina stipendiju konkursu, kurā var pieteikties dažādās studiju programmās studējošie Latvijas augstskolu studenti, kā arī Ogres Valsts tehnikuma audzēkņi. Stipendiju piešķiršanas mērķis ir paaugstināt studējošo un audzēkņu motivāciju attīstīt savas prasmes un iemaņas, piesaistīt speciālistus LVM, paaugstināt studējošo un audzēkņu vēlmi uzlabot savu studiju kvalitāti LVM interesējošās jomās un atbalstīt zinātnes attīstību.

 

Raksts: “Stipendiāti dodas izzināt mežu”, LVM Komunikācijas daļa, publ. 01.12.2014

Avots: http://www.lvm.lv/jaunumi/2373-stipendiati-dodas-izzinat-mezu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *