“Stiga RM” rūpnīcā “Kurzemes finieris” investēs vismaz 300 000 eiro

Sadarbojoties VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijai Altum, SIA Stiga RM, Kuldīgas novada domei un maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris administratoram Andrim Bērziņam, Kuldīgā esošā rūpnīca Kurzemes finieris, kas savu darbību bija apturējusi 2014.gada augustā, atsākusi darbu. Šobrīd ražotnei jau pieslēgta apkure un pieņemti darbā 17 iepriekš tajā strādājošie kuldīdznieki, liecina medijiem sniegtā informācija.

«SIA Stiga RM piedāvājums faktiski nekavējoties reanimēt ražošanu Kuldīgā ir izdevīgs ne tikai maksātnespējīgajam uzņēmumam (mazākas izmaksas), bet arī vietējai pašvaldībai (darbavietas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā) un arī valstij (citi nodokļi, eksporta ienākumi),» skaidro maksātnespējas procesa administrators Andris Bērziņš. SIA Stiga RM valdes loceklis un vienīgais īpašnieks Andris Ramoliņš norāda, ka tuvāko mēnešu laikā ražošana rūpnīcā tiks atjaunota pilnībā, ražotnē investējot vismaz 300 000 EUR. «Jau šodien darbā tiek pieņemti bijušie rūpnīcas darbinieki, un to skaitu divu mēnešu laikā plānots palielināt. Īpaša pateicība jāizsaka Kuldīgas novada domei, kas šajā periodā darbu zaudējušajiem cilvēkiem sniedza pabalstu aptuveni 23 000 EUR apmērā, tādējādi ļaujot speciālistus noturēt Latvijas darba tirgū. Arī administrators Andris Bērziņš un bankas pārstāvji spējuši strādāt ļoti operatīvi, ļaujot saskaņot procesa juridiskās nianses. Tomēr priekšā vēl ir liels darbs, jo objektā jāatjauno ūdens padeve, jāpārslēdz elektrības, komunālo pakalpojumu sniegšanas līgumi. Darbinieki pagaidām tiek nodarbināti nolaistās rūpnīcas teritorijas sakopšanā un apkures sistēmas darbības atjaunošanā. Šis ir konkrēts piemērs, kā, ļaujot mijiedarboties likuma, uzņēmējdarbības un sociālajām funkcijām, ir iespējams pēdējā brīdī izglābt lielāko reģiona darba devēju,» uzsver A.Ramoliņš.

Plānots, ka finiera ražošana tiks atsākta šā gada decembra vidū. Sākotnēji divu, trīs mēnešu laikā finiera ražošanas jaudai jāsasniedz 1300 m3 mēnesī, bet tālākā perspektīvā to varētu dubultot.

SIA Stiga RM ir 100% vietējā kapitāla mežsaimniecības uzņēmums, kas dibināts 1994. gadā. SIA Stiga RM apgrozījums 2013. gadā bija 8,1 miljons EUR un šobrīd tajā strādā 86 darbinieki.

 

Raksts: “Rūpnīcā Kurzemes finieris investēs vismaz 300 000 eiro”, Lelde Petrāne, Dienas Bizness, publ. 29.11.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/rupnica-kurzemes-finieris-investes-vismaz-300-000-eiro-423899

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *