Eksportam uz Lielbritāniju uzsākta granulu rūpnīcas būvniecība Brazīlijā

Lielbritānijā esošo elektrostaciju apgādei ar videi draudzīgu kurināmo, Rio Grandē, Brazīlijā, uzsākta 60 miljonus dolāru vērtas koksnes granulu rūpnīcas būvniecība, kur uzstādītās iekārtas ļaus saražot līdz 400 000 tonnu produkcijas gadā. Projektu plānots pabeigt 2016.gada sākumā un pirmās kravas ar gatavo produkciju uz Lielbritāniju eksportēt jau 2016.gada vidū. Par kurināmā piegādi kompānija “Tanac” šā gada septembrī slēgusi ilgtermiņa vienošanos ar britu energokompāniju “Drax Power Limited”.

Brazīlijā bāzētais “Tanac” ir pasaulē lielākais tanīna ekstrakta ražotājs. Šis augstas pievienotās vērtības produkts tiek ražots no ilgtspējīgi apsaimniekotās, FSC sertificētās akāciju plantācijās iegūtas koksnes mizām. Atlikušo koksni uzņēmums šķeldo, kur puse no šīs produkcijas nākotnē tiks realizēta kā līdz šim – šķeldu veidā, bet otra puse – izmantota skaidu granulu rūpniecībā. Investējot savas granulu ražotnes izveidē, “Tanac” stiprinās pozīcijas tirgū, paplašinot piedāvājamo produktu klāstu, pircēju loku un noieta tirgu ģeogrāfiju, kā arī veiks ieguldījumu sociālajā sfērā, radot 40 tiešās un ap 300 netiešās darba vietas.

Tā būs pirmā šāda veida rūpnīca Rio Grandē un lielākā Latīņamerikā. Šis projekts neapšaubāmi pavērs iespēju Brazīlijai kļūt par vienu no lielākajām koksnes granulu eksportētājām uz Eiropu, kur prognozētais patēriņš līdz 2020.gadam sasniegs jau aptuveni 50 miljonus tonnu gadā.

“Tanac” uzsāka darbību tālajā 1948.gadā. Uz ārējiem tirgiem tanīna eksportu uzņēmums uzsāka 1960.gadā. Šobrīd “Tanac” produkcija tiek tirgota 70 pasaules valstīs. Eksporta ienākumu kāpināšanai 1995.gadā uzņēmums Rio Grandē izveidoja šķeldu rūpnīcu ar ražošanas jaudu 700 000 tonnu gadā.

Jau ziņots, ka 2013. gada decembrī Apvienotās Karalistes Enerģētikas un klimata pārmaiņu departaments nosauca desmit valsts atbalstāmos atjaunojamās enerģijas projektus, kuru vidū ir arī divi energokompānijas “Drax” projekti, saskaņā ar ko pāreja no ogļu izmantošanas uz biomasu paredzēta trīs blokos no kopumā sešiem, kur uzstādītās jaudas ir 660 MW katrā. Lai to īstenotu, ASV šogad uzsākta jau trešās “Drax” granulu rūpnīcas būvniecība – maija beigās izsniegta būvatļauja par granulu rūpnīcas izveidi Magnolijā, Arkanzasas štatā. Šajā rūpnīcā plānotā ražošanas jauda gatavās produkcijas eksportam uz Lielbritānijā esošajām elektrostacijām ir 450 000 tonnu granulu gadā. Divas granulu rūpnīcas, kur katrā uzstādītās jaudas ļaus saražot līdz 450 000 tonnu biokurināmā gadā, patlaban top Luiziānas štatā.

 

Raksts: “TANAC S.A. announces plans to construct a US$60 million wood pellet mill in Brazil”, TANAC S.A., publ. 18.11.2014

Avots: http://www.tanac.com.br/en/news/tanac-sa-announces-plans-construct-us60-million-wood-pellet-mill-brazil

www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *