Būvniecības izaugsme Lielbritānijā sekmē pieprasījuma kāpumu pēc koka grīdām

Lielbritānijā koka grīdu ražošana nav viens no attīstītākajiem rūpniecības sektoriem, tāpēc šī valsts ir liels importēto koka grīdu patērētājs. Šogad, līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos valstī un attiecīgi augstāku aktivitāti būvniecības sektorā un lielāku patērētāju pārliecību, koka grīdu patēriņa tendences Lielbritānijā bija krietni pozitīvākas nekā vairumā citu Eiropas valstu.

Saskaņā ar Lielbritānijas Celtniecības produktu biedrības (CPA – Construction Products Association) jaunākajā tirgus pārskatā pausto, arī trešajā ceturksnī aktivitāte būvniecībā šogad valstī ir bijusi augstāka nekā gadu iepriekš. Neraugoties uz to, ka privātmāju būvniecībā aktivitāte kļuvusi nedaudz mazāka, to kompensējis tālāks kāpums citos sektoros. Ņemot vērā patreizējās vispārējās tendences un veiktos jaunos pasūtījumus, būvfirmas noskaņotas optimistiski un prognozē, ka arī 2015.gadā aktivitāte būvniecības nozarē būs pozitīva. Balstoties uz regulāri veikto aptauju rezultātiem un līdzšinējo pieprasījuma tendenču analīzi, prognozēts, ka 2014.gadā kopējais būvniecības apjomu kāpums valstī sasniegs 4,8% un 2015.gadā – 5,3%. Tostarp privātmāju būvniecības sektorā apjomi šogad, sagaidāms, pieaugs par 18% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un 2015.gadā – par 10%, savukārt privātajā komercsektorā, kas ir lielākā komponente būvniecības nozarē Lielbritānijā, būvapjomu kāpums 2014.gadā sasniegs 3,7% un 2015.gadā – 6,1%. Paredzēts, ka šajā sektorā būvapjomu augšupeju virzīs lielāki patērētāju izdevumi un biznesa investīcijas. Pozitīvas tendences prognozētas arī jaunu biroju ēku izveidē: kāpums par 10% šogad, vēl par 8% – 2015.gadā un par 7% – 2016.gadā.

Saskaņā ar neatkarīgā tirgus pētījumu uzņēmuma “Verdict” jaunākajā ziņojumā prognozēto, laika posmā no 2014. līdz 2019.gadam kopējais pieprasījums pēc grīdas segumiem Lielbritānijā pieaugs par 15,1%. Turklāt lielu īpatsvaru veidos pieprasījums pēc dažādu materiālu grīdas segumiem tieši virtuves telpām. Līdz ar cilvēku dzīves stila paradumu maiņu dinamiskajā ikdienas ritmā, virtuve mūsdienīgā mājā, ņemot vērā ģimenes pavadīto laiku tajā, kļuvusi par centrālo telpu. Tāpēc šobrīd dzīvojamo māju projektos arvien populārāks kļūst ‘atklātais plānojums’, kur atsevišķas funkcionālās zonas nošķir nevis tradicionālās sienas, bet gan dažādi grīdas segumu materiāli, arī koka grīdas.

 

Raksts: “Construction growth boosts UK wood flooring demand”, ITTO, publ. 04.12.2014

Avots: http://www.ihb.de/wood/news/UK_wood_flooring_demand_39502.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *