Rīgā sākas vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 5. decembra ar objekta „Ieej svētkos” atklāšanu sākas vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad, festivāla 5 gadu jubilejas gadā, iedzīvotāji aicināti apskatīt 74 profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas Ziemassvētku egles, kas pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību.

„Rīgā jau par tradīciju kļuvušais festivāls 2014. gada nogalē simboliski noslēdz Rīgas kā Eiropas galvaspilsētas gadu, piedāvājot kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem izjust svētku gaidīšanas atmosfēru oriģinālā un neparasti rotātā pilsētvidē. Rīga var lepoties, ka šāds vides objektu festivāls notiek tieši Latvijas galvaspilsētā un nav sastopams nekur citur, tādējādi uzturot spēkā leģendu par Rīgā pirmo rotāto Ziemassvētku egli. Novēlu, lai katram festivāla darbu autoram ir gandarījums par paveikto un svētku rotāšanā īstenoto ideju, bet apmeklētāji, lai gūst svētku prieku no Ziemassvētku egļu ceļā sastaptiem vides objektiem un krāsainajām, dzīvespriecīgajām Eglēm,” aicinot apmeklēt festivālu, tā atklāšanas pasākumā, teica Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti. Jau no piektdienas Rīgā būs skatāmi vides objekti – Egles: „Rīgas Zelta gaiļa egle”, „Būs karaliene”, „Sveču istabas mīlestības egle”, „Rīgas krāsas”, „Apliecinājums”, „Jūgendstila egle”, „Teatrālā  egle ar kavalieri”, „Jampadracis”, „Esam klāt” un daudzas citas, bet katra no tām ar savu īpašo stāstu.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama  gan interneta vietnē www.eglufestivals.lv, gan Uzziņu dienesta  1188 mājas lapā, kā arī drukātā veidā pieejama Tūrisma informācijas centros.

 

Raksts: “Rīgā sākas vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš””, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 05.12.2014

Avots: www.riga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *