Kanādas kokrūpnieki apvienojas OSB plātņu ražošanas giganta izveidei

Šā gada 8.decembrī Kanādas kokrūpniecības uzņēmumi “Norbord” un “Ainsworth Lumber” nāca klajā ar paziņojumu, ka parakstīta galīgā vienošanās par abu uzņēmumu apvienošanos nolūkā izveidot pasaules mēroga koksnes produktu ražošanas kompāniju, kas specializēsies orientēto skaidu plātņu (OSB) ražošanā to realizācijai  Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā.

Plānots, ka uzņēmumu apvienošanās ne tikai palielinās ienākumu plūsmu no lielākiem pārdošanas apjomiem līdz ar mājokļu tirgus atlabšanu ASV un pieaugošo pieprasījumu pēc OSB plātnēm Eiropā un Āzijā, bet arī krietni vien samazinās operatīvos izdevumus – pēc sākotnējām aplēsēm līdz 45 miljonus dolāru gadā. Abu uzņēmumu kopējie pārdošanas apjomi aizvadītajā fiskālajā gadā, kas noslēdzās šā gada 27.septembrī, sasniedza 1,63 miljardus ASV dolāru un EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas – 143 miljonus ASV dolāru.

Uzņēmumam “Norbord” pieder septiņas kokmateriālu ražotnes Ziemeļamerikā (galvenokārt ASV dienvidos) un četras ražotnes Eiropā, savukārt “Ainsworth Lumber” pieder četras ražotnes Kanādā. Abu uzņēmumu rūpnīcās uzstādītās kopējās jaudas sastāda vairāk nekā 716 miljonus kvadrātmetru OSB plātņu gadā, tādējādi padarot šo apvienoto kompāniju par šajā biznesa sfērā lielāko ražotāju pasaulē.

Saskaņā ar panākto vienošanos “Norbord” pārpirks visas “Ainsworth” emitētās parastās akcijas, to turētājiem par katru pārdoto akciju pretī saņemot atbilstoši 0,1321 “Norbord” akciju. Pēc ziņu aģentūras Reuters datiem, kopējā darījuma summa varētu sastādīt aptuveni 667 miljonus ASV dolāru.

Viens no darījuma ieguvumiem atzīmēts arī izaugsmes potenciāls – apvienotais uzņēmums būs ieņēmis izdevīgu pozīciju, lai gūtu maksimālu labumu no mājokļu būvniecības apjomu kāpuma ASV un augošā pieprasījuma Eiropā un Āzijā. Ražošanas jaudas “Norbord” plāno palielināt, paplašinot savu biznesu Rietumeiropā, atjaunojot divu dīktstāvē esošo ražotņu darbību Ziemeļamerikā un pabeidzot “Ainsworth” īstenotā kokapstrādes rūpnīcas projekta otro etapu Albertas provincē Kanādā.

 

Raksts: “Norbord And Ainsworth To Merge To Create Global OSB Leader”, “Ainsworth Lumber”, publ. 08.12.2014

Avots: http://www.ainsworthengineered.com/2014/12/norbord-and-ainsworth-to-merge-to-create-global-osb-leader/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *