Pieprasījuma kritums Krievijā noved bankrotā Somijas iekārtu ražotāju “Jartek”

Somijas kokapstrādes iekārtu ražotājs “Jartek” aizvadītajā nedēļā tiesā iesniedzis savas maksātnespējas pieteikumu, vēsta ziņu portāls yrittajat.fi. Uzņēmuma bankrota atzīšanas galvenais iemesls ir tirdzniecības attiecību sairšana ar Krieviju, kur realizēti līdz 80% “Jartek” saražotās produkcijas, skaidro kompānijas vadība. Pasūtījumi no Krievijas strauji samazinājušies saistībā ar sadarbības partneru nonākšanu finansiālās grūtībās. Neraugoties uz to, ka no darba aizvadītajā nedēļā tika atlaisti aptuveni 40 strādājošie, “Jartek” vadība noskaņota meklēt optimālu risinājumu, lai saimnieciskā darbība nav jāpārtrauc.

“Jartek” ir viens no vadošajiem koksnes pirmapstrādes un tālākapstrādes iekārtu ražotājiem Somijā. Uzņēmums projektē, ražo un piegādā zāģēšanas, kokmateriālu šķirošanas, ēvelēšanas, žāvēšanas un iepakošanas iekārtas, termoapstrādes kameras un līmēto kokmateriālu ražošanas preses. Pazīstamākie “Jartek” klienti ir “Metsä Wood”, “UPM” and “Stora Enso”.

2013.gadā  “Jartek” apgrozījums bija aptuveni 15 miljonu eiro.

Ģimenes uzņēmums “Jartek” tika dibināts 1958.gadā un sākotnēji darbojās ar nosaukumu “Sateko”.

 

Raksts: “Lack of Russian demand drives Finnish sawmill technology manufacturer Jartek into bankruptcy”, IHB/RS, publ. 08.12.2014

Avots: http://www.ihb.de/wood/news/Jartek_woodworking_bankruptcy_39545.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *