Interjera un dekoratīvo koka izstrādājumu ražotājs gūst panākumus ārzemēs

Fakts, ka koksnes izstrādājumu ražotāji plūc laurus ārvalstīs, nevienu nepārsteidz, tomēr tas, ka vienatnē var sekmīgi piesaistīt citu valstu pircējus konkrētiem interjera un dekoratīvā dizaina izstrādājumiem, ir pārsteigums. Šāds piemērs ir amatnieks Jānis Kravalis, kurš pats gan ražo, gan piesaista potenciālos klientus, gan meklē jaunus produktus, ar kuriem varētu paplašināt savu ražojumu klāstu. «Daru visu, ko varu,» tik lakoniski par saviem daudzajiem pienākumiem atbild amatnieks. Viņš norāda, ka pakāpeniski ir apguvis dažādu interjera un dizaina priekšmetu ražošanu. Ir ļoti populāri produkti, un ir arī tādi, kuriem ir sezonāls raksturs vai pēc kuriem ir ikdienišķs pieprasījums.

Sākotnēji J. Kravalis apguva dažādu koka izstrādājumu izgatavošanu: sākot ar virpotiem un beidzot ar sarežģītiem izstrādājumiem, kam vajadzīgs vairāk laika un arī pacietības. «Koka pulksteņi, mūzikas kastītes, kastītes suvenīriem, turētāji, koka briļļu ietvari, burti, rotaļlietas un daudz citu lietu,» savu ražojumu klāstu uzskaita J. Kravalis. Piemēram, sienas pulksteņiem ir daudzas dizaina versijas.

Jautāts par palīgu ieinteresēšanu, amatnieks atbild: «Šāda situācija pagaidām nav nobriedusi, taču viss var mainīties.» Pašlaik notiek sarunas ar potenciālo izstrādājumu pircēju par ļoti lielu apjomu piegādi. «Ja izdosies vienoties par izdevīgiem nosacījumiem, tad nāksies būvēt nelielu ražotni un nodarbināt cilvēkus, jo viens pats to izdarīt nevarēšu,» iespējamo nākotnes scenāriju iezīmē J. Kravalis. Šāds risinājums vienlaikus nozīmētu pašam vairāk nodarboties ar administrēšanu, nevis tiešu ražošanu. «Bez paša vēlmes strādāt, izprast procesus, apgūt dažādus knifus, kā arī valodas un inženierzinātni, neko daudz izdarīt nevar,» amatnieks atbild uz jautājumu, kā izdevies izmantot eksporta sniegtās iespējas.

 

Raksts: “Amatnieks zvejo ārvalstu pircējus”, Māris Ķirsons, Dienas Bizness, publ. 10.12.2014

Avots: http://www.db.lv/razosana/ideju-mezs-amatnieks-zvejo-arvalstu-pircejus-424373

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *