“Kastamonu Entegre” prezentē Tatarstānā jaunatvērtajā rūpnīcā ražoto produkciju

26.Starptautiskajā mēbeļu izstādē Maskavā “Mebel-2014” Turcijas kompānija “Kastamonu Entegre” šogad prezentēja produkciju, kas tapusi jaunatvērtajā plātņu rūpnīcā Tatarstānā.

Kā norādīts kompānijas preses relīzē, vidēja blīvuma kokšķiedru plātņu (MDF) tirgus Krievijā attīstās pietiekami intensīvi. Kamēr vietējo šajā segmentā strādājošo uzņēmumu kopējā jauda sastāda 2,1 miljonu kubikmetru, tirgus pieprasījums gadā sasniedz 2,5 miljonus kubikmetru. Uz šo brīdi jaunajā plātņu rūpnīcā Tatarstānā mēnesī tiek saražoti 30 tūkstoši kubikmetru MDF plātņu, taču, sasniedzot projektēto jaudu, ikgadēji saražojamais apjoms pieaugs līdz 475 – 500 tūkstošiem kubikmetru, tādējādi Turcijas kompānijai kļūstot par šī tirgus līderi.

Tāpat kompānija izstādē prezentēja glancētas MDF plātnes, kuru ražošanu rūpnieciskos apmēros Tatarstānā plānots uzsākt 2015.gadā.

Jau ziņots, ka š.g. 24. septembrī Alabugas speciālajā ekonomiskajā zonā tika atklāta vērienīga plātņu ražošanas rūpnīca, kas ir viens no 600 miljonus ASV dolāru vērtā projekta posmiem. Projekta otrajā etapā, saskaņā ar Turcijas kompānijas plānu, šajā teritorijā 2016.gadā paredzēts uzsākt kokskaidu plātņu ražošanu ar jaudu 725 000 kubikmetru gatavās produkcijas gadā, savukārt 2017./2018.gadā – orientēto skaidu plātņu ražošanu ar jaudu 575 000 kubikmetru gadā. Tālajā 1969.gadā dibinātajai kompānijai “Kastamonu Entegre” šobrīd pieder astoņas plātņu rūpnīcas Turcijā, kā arī ražotnes Rumānijā, Bulgārijā, Bosnijā un Hercegovinā, un Krievijā. Kompānija specializējusies MDF un kokskaidu plātņu ražošanā, grīdu lamināta un durvju līstu ražošanā. Ar apgrozījumu 1,2 miljardu ASV dolāru apmērā 2013.gadā “Kastamonu Entegre” kļuva par vienu no piecām vadošajām kokapstrādes kompānijām Eiropā.

 

Raksts: “Kastamonu: емкость рынка MDF в России оценивается в 2,5 млн м3”, WhatWood, publ. 08.12.2014

Avots: http://whatwood.ru/kastamonu-emkost-ryinka-mdf-v-rossii-otsenivaetsya-v-2-5-mln-m3/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *