WEINIG rūpnīcas izstādē “InTech 2014” prezentētie jaunumi logu ražošanā

Ļoti veiksmīga un produktīva izvērtās WEINIG rūpnīcas izstāde, kuru apmeklēja 1550 nozares pārstāvji no 34 dažādām valstīm, arī Latvijas; apmeklētāju skaits būtiski pārsniedza iepriekšējo gadu apmeklējumu. Viesiem rekordlielā laukumā 4000 m2 platībā bija iespēja iepazīties ar vairāk nekā 50 eksponātu tehnoloģiskajām iespējām un risinājumu. Ar moto “Weinig Technik-Offensive 2014” (Weinig tehnika – ofensīva 2014) tika demonstrētas inovācijas visās produktu grupās: sākot no masīvkoksnes un kokmateriālu apstrādes un beidzot ar visdažādākajiem sistēmu risinājumiem, kas ievada izstādes “LIGNA 2015” gadu.

Īpaša uzmanība “InTech 2014” laikā tika pievērsta logu ražošanas jomai. Nozares pārstāvjos sajūsmu izraisīja augstākā līmeņa kompleksie, tīklā saslēgtie tehniskie risinājumi, kas pierādīja WEINIG kā tirgus līdera statusu. Ar divām iespaidīgām klientu pasūtītām logu ražošanas līnijām izstādē WEINIG demonstrēja modulārās Conturex sistēmas iespējas. Īpaši interesanta ir Francijas klientam paredzētā līnija, kurā detaļas vispirms tiek apstrādātas Powermat1200 iekārtā, tālāk nonāk uz 200 detaļu ietilpīga uzkrājēja, tiek padotas uz Conturex, bet noslēgumā sagarināšanu veic OptiCut iekārta.

Powermat ir pirmā apstrādes iekārta, kas aprīkota ar diviem absolūtiem WEINIG jauninājumiem:

1. Pasaules mēroga jaunums – automātisks stikla līstes menedžments. Powermat formatē logu brusu pirms Conturex un tajā pašā darba gājienā profilē stikla līsti. Vēlāk līste izejā no iekārtas tiek automātiski noņemta, piezāģēta atbilstošā garumā, kā arī leņķī un iešķirota speciālos ratiņos. Tālākajā ražošanas procesā to iespējams organizēti padot tālāk. Tā kā zāģēšana un tālāka organizēšana ražošanā ir ļoti sarežģīta, šāda ražošanas procesa priekšrocības ir ievērojama laika ekonomija, augstākā precizitāte bez kvalificēta darbaspēka nepieciešamības, kā arī produkcijas kvalitātes kāpināšana, pateicoties ražošanai ar pievienotu vērtību.

2. Automātiska griezējinstrumentu tīrīšanas stacija. Griezējinstrumenti atbilstoši lietošanas pakāpei nakts laikā tiek automātiski padoti uz tīrīšanas tvertni. Priekšrocības: novērstas ražošanas līnijas dīkstāves, pagarināts griezējinstrumenta kalpošanas laiks, kā arī process norit bez cilvēka līdzdalības. Otra līnija paredzēta Šveices uzņēmumam, un tajā integrēti seši portāli un 16 galdi, kas funkcionē neatkarīgi cits no cita. Detaļas apstrādei tiek lietotas septiņas galvenās vārpstas, trīs universālas vārpstas, viena urbšanas

galva un atzīmēšanas agregāts. Pirms garināšanas iekārtas uzstādītās līnijas ražīgums ir 1,8 detaļas minūtē.

 

Raksts: “InTech 2014 apkopojums. Jaunākais logu ražošanā”, SIA ARKO GRUPA, skat. 16.12.2014

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Novembris, Nr.11 (171) 2014

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *