Taras sagatavju ražošanas līderis prognozē apgrozījuma kāpumu par 50%

Lietuvas uzņēmums UAB “Juodeliai”, kas specializējies augstas kvalitātes taras sagatavju ražošanā, prognozē, ka 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums, pateicoties jaunatvērtajai kokzāģētavai  “Radviliskio”, varētu sasniegt 120 miljonus litu (~34,7 milj. eiro), iepretim šogad prognozētajiem 80 miljoniem.

Lai arī jaunajā taras sagatavju rūpnīcā darbība uzsākta tikai pirms sešiem mēnešiem, kopš tās atvēršanas uzņēmuma jaudas teju dubultojušās, oktobrī kopējam izlaides apjomam sasniedzot jaunu mēneša rekordu – 16 000 kubikmetru. Uzņēmuma vadības ziņojumā uzsvērts, ka šobrīd Eiropā ir tikai dažas šāda veida kokapstrādes rūpnīcas, kas aprīkotas ar tik modernām ražošanas tehnoloģijām un speciālām Vācijā pasūtītām iekārtām, ļaujot ražot ļoti precīzu dimensiju augstas kvalitātes koksnes izstrādājumus. Būtisku uzlabojumu ieviešana ražošanas procesā ļāvusi uzņēmumam ievērojami paplašināt arī piedāvājamo produktu klāstu. Respektīvi, ja iepriekš uzņēmums spēja piedāvāt 30 – 40 dažādu izmēru sagataves, šogad produktu klāsts papildināts ar vēl 30 dažādu dimensiju sagatavēm.

“Radviliskio” rūpnīca specializējusies individuālo pasūtījumu izpildē, tādējādi paverot iespējas uzņēmumam apgūt arī tālākus tirgus, piemēram, Indiju. 2014.gadā uzņēmums ieguvis jaunus klientus no septiņām dažādām valstīm, kopējam jauno pircēju skaitam salīdzinājumā ar 2013.gadu palielinoties par 62%. Nozīmīgākais UAB “Juodeliai” sadarbības partneris joprojām ir Vācija, lai arī pērn pārdošanas apjomi uz šo valsti samazinājās par vairāk nekā 10%.

2013.gadā UAB “Juodeliai” rūpnīcās tika saražoti nedaudz vairāk kā 80 000 kubikmetru taras sagatavju. Šogad, saskaņā ar uzņēmuma prognozēm, izlaides apjomi varētu sasniegt 140 000 kubikmetru, bet 2015.gadā – jau 205 000 kubikmetru gadā.

1994.gadā dibinātais Lietuvas uzņēmums UAB “Juodeliai” uz šodienu ir lielākais koksnes taras sagatavju ražotājs Austrumeiropā un viens no trim lielākajiem šo produktu ražotājiem visā Eiropā.

 

Raksts: “The most modern sawmill in Eastern Europe counts its first results”, UABJuodeliai, publ. 17.12.2014

Avots: http://www.ihb.de/wood/news/Lithuania_UABJuodeliai_sawmill_39669.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *