Latvija pirmajā vietā starp ES dalībvalstīm koģenerācijas staciju attīstībā

Tikko publicētais Latvijas koģenerācijas ceļvedis rāda, ka Latvija ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā koģenerācijas izmantošanas jomā. Ceļvedis sagatavots Eiropas Savienības finansētajā projekta „Koģenerācijas apzināšana un izplatīšana Eiropā” (CODE2) kontekstā.

Projekta CODE2 mērķis ir ES koģenerācijas iespēju plašāka izmantošana, kā arī koģenerācijas īpatsvara palielinājums.

Nosakot jaunus koģenerācijas staciju darbības virzienus, piemēram, vietējo atjaunojamo resursu izmantošanu, tiktu veicināta esošā jaudas potenciāla izmantošana centralizētajā siltumapgādē un citos sektoros, tādējādi radot 40% koģenerācijas elektroenerģijas īpatsvaru enerģijas galapatēriņā laikā līdz 2030. gadam. Izstrādājot koģenerācijas ceļvedi 27 ES dalībvalstīm un ES kopumā, CODE 2 projekts vērš uzmanību uz esošajiem koģenerācijas elektrostaciju attīstības šķēršļiem Eiropā. Ceļvedī tiek pētīta politikas struktūra, tirgus apstākļi un iedzīvotāju informētība pa r koģenerācijas iespējām Eiropā, kā arī sniegti priekšlikumi turpmākai sektora virzībai uz Eiropas 2020 un 2030 enerģijas un klimata mērķu sasniegšanu.

 

Raksts: “Latvija pirmajā vietā starp ES dalībvalstīm koģenerācijas staciju attīstībā”, Ekonomikas ministrija, publ. 29.12.2014

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *