“Rīgas siltums” un “Enerģijas Risinājumi” apvienojas katlumājas celtniecībai

AS „Rīgas siltums” un SIA „Enerģijas Risinājumi” nodibinājušas siltumenerģijas kopuzņēmumu SIA „Rīgas BioEnerģija”, lai attīstītu biokurināmā katlumājas celtniecības projektu, kas ļaus samazināt siltumenerģijas tarifu par 1 – 5%. SIA „Rīgas BioEnerģija” organizēs izpētes un skiču projektu izstrādi, izvērtēs biokurināmā katlumājas dislokācijas vietu un noteiks šķeldas katlumājas ekonomiski pamatotu jaudu, kas šobrīd plānota līdz 100 megavatiem.

Kopuzņēmuma dibināšana ļaus samazināt AS „Rīgas siltums” biznesa un finanšu riskus, tos sadalot. Turklāt AS „Rīgas siltums” saglabās neatkarīga operatora pozīcijas, kas konkurences apstākļos ļaus iepirkt siltumenerģiju no uzņēmumiem pēc ekonomiskā pakāpeniskuma principa.

Šobrīd kopuzņēmuma dibināšanai nepieciešamie dokumenti iesniegti Uzņēmumu reģistrā. Jaunā uzņēmuma īpašuma daļas sadalīsies vienlīdzīgi starp abiem īpašniekiem – gan AS „Rīgas siltums”  gan SIA „Enerģijas Risinājumi” katrai būs 50% daļu. Iecerēts, ka nākotnē varētu piesaistīt vēl vienu partneri, kas iegūtu 20% kapitāldaļu. Kopuzņēmuma dibināšanas kapitāls ir 250 tūkstoši eiro. Plānots, ka SIA „Rīgas BioEnerģija” operatīvo vadību īstenos divi valdes locekļi – pa vienam valdes loceklim no katra dalībnieka.

 

Raksts: “AS „Rīgas siltums” un SIA „Enerģijas Risinājumi” dibina kopuzņēmumu biokurināmā katlumājas celtniecībai”, AS Rīgas siltums, skat.12.01.2015

Avots: http://www.rs.lv/index.php?aid=2&id=1004&ref=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *