Koksnes aizsargķīmijas ražotājs “Koppers” saglabā “Osmose” uzņemto kursu

Koksnes aizsargķīmijas ražotājs Koppers Performance Chemicals, agrāk pazīstams kā Osmose, turpina produktu attīstību. Ilggadējam vadītājam Īenam Makonelam (Ian McConnell) aizejot pensijā, par uzņēmuma Koppers Performance Chemicals Eirāzijas reģiona izpilddirektoru nesen apstiprināts Tomass Kristensens (Thomas Christensen).

Kļūstot par Koppers Performance Chemicals Eirāzijas reģiona vadītāju, Tomass Kristensens Baltijas valstīs vēlas saglabāt pieprasījuma pieaugumu pēc Celcure C4 un Micro- Pro koksnes aizsarglīdzekļiem. «Kā jau liecina nosaukums, Celcure C4 ir ceturtās klases aizsarglīdzeklis, kas paredzēts koksnes aizsardzībai paaugstināta riska vietās. Attiecībā uz tā efektivitāti, no klientiem esam saņēmuši nemainīgi labas atsauksmes,» skaidro pārdošanas vadītājs Baltijas valstīs Uģis Semjonovs un piebilst, ka Celcure C4 nosprauž pilnīgi jaunas iespēju robežas uz ūdens bāzes veidotiem koksnes aizsarglīdzekļiem. Arī MicroPro ir viens no Koppers galvenajiem produktiem. Šobrīd apmēram 70% ķīmiski aizsargātās koksnes ASV ir apstrādāta tieši ar MicroPro. «MicroPro izmantošanā ir virkne ieguvumu,» atzīmē Uģis Semjonovs. «Koksne ātrāk izžūst un daudz efektīvāk absorbē aizsarglīdzekli, turklāt uzlabojas tās savienojamība ar metāla stiprinājumiem, tie nekorodē. Taču lielākā priekšrocība ir saudzīgā attieksme pret vidi un apstrādātās koksnes estētiskās īpašības.» Mikronizēšanas procesā neveidojas gaistošie organiskie savienojumi, tāpēc tas ieguvis Greenguard Children and Schools sertifikātu un, atbilstoši Industriālo emisiju direktīvai, tiek atzīts par labāko pieejamo tehnoloģiju koksnes aizsargķīmijas nozarē. Pateicoties MicroPro preparātam, mikronizētai koksnei ir daudz mazāk izteikts zaļais tonis, kas asociējas ar lielāko daļu uz vara bāzēto aizsarglīdzekļu izmantošanu.

Līdz ar to viss liecina, ka, neskatoties uz jaunu nosaukumu un jaunu vadītāju, Osmose kvalitātes reputācija, klientu apkalpošanas izcilība, kā arī produktu izpētes un attīstības darbs turpināsies arī ar jauno Koppers zīmolu. Uģis Semjonovs uzsver, ka liela loma Osmose (tagad Koppers) veiksmes stāstā Latvijā ir uzņēmuma Jaunzeltiņi valdes loceklim Artūram Veispālam. Tieši viņš bija pirmais, kurš Latvijas kokrūpniekus iepazīstināja ar Osmose produkciju un ieguldīja lielu darbu zīmola atpazīstamībā.

 

Raksts: “KOPPERS SAGLABĀ OSMOSE UZŅEMTO KURSU”, Baltijas Koks, skat. 15.01.2015

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Decembris, Nr.12 (172) 2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *